sobota, 31 grudnia 2022 09:22

W samo południe startuje Krakowski Bieg Sylwestrowy!

Autor Patryk Trzaska

Już dziś, w południe, na Małym Rynku rozpocznie się 18. Krakowski Bieg  Sylwestrowy. Impreza wyjątkowa, bo uczestnicy biegu przebierają w  pomysłach i zaskakują nie tylko dobrą formą, ale i strojem sylwestrowym!  Dochód z biegu zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania  Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

W biegu wystartuje około 2 tys. osób, limit zgłoszeń został wyczerpany i zapisy nie będą już prowadzone w Biurze Zwodów.

„Smocza  Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna  Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą  rodzica lub opiekuna prawnego – do biegu dopuszczone będą osoby, które  ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z  dwóch dystansów to 90 minut. Start i meta na Małym Rynku – dziś, w samo południe.

W  rywalizacji sportowej, poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na  obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa.  Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba  reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana  indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Każdy,  kto ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal, gorącą herbatę i napoje, dzieci i młodzież słodycze, a panie powitane zostaną różami.