środa, 21 października 2020 12:55

W Tarnowie uruchomiono kolejny punkt poboru wymazów!

Autor Aleksandra Tokarz
W Tarnowie uruchomiono kolejny punkt poboru wymazów!

Dziś ruszył kolejny punkt poboru wymazów do badań w kierunku wykrycia zakażenia koronawirusem. Uruchomiono go w Tarnowie, przy ul. Westerplatte 27, w specjalnie przygotowanym do tego namiocie.

Punkt poboru wymazów, uruchomiony dzisiaj przy ul. Westerplatte 27 w Tarnowie, będzie działał od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00 – 14:00

- We wtorek Centrum Zdrowia Tuchów otworzyło punkt w Wierzchosławicach. Ten punkt działa w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 7.00 do 15.00, w środy od godziny 9.00 do godziny 17.00, a w soboty i niedziele od 7.00 do 13.00 - wyjaśnia Aleksandra Kwiecień z krakowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyszli kuracjusze – przed zaplanowanym wyjazdem do sanatorium. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

- W tej chwili w Małopolsce praktycznie codziennie otwierają się nowe punkty pobrań dla pacjentów, dlatego proponujemy, żeby śledzić na bieżąco stronę małopolskiego oddziału NFZ. Tam codziennie są informacje, gdzie powstają nowe punkty pobrań, w jakich godzinach one działają oraz są podawane numery telefonów, pod które należy zadzwonić, żeby umówić się na pobranie wymazu - dodaje rzecznik NFZ.

Wszystkie punkty pobrań są czynne od poniedziałku do niedzieli, w określonych godzinach. Obowiązuje w nich rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie, a na badanie zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający badanie.

fot. Szpital Vitomed

Tarnów - najnowsze informacje