W sobotę (10 grudnia) w rejonie Doliny Kondratowej i Szpiglasowej Przełęczy zeszły dwie lawiny śnieżne. Na pomoc poszkodowanym ruszyli ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Z przekazanych nam informacji wynika, że pierwsza lawina zeszła w rejonie Przełęczy pod Kopą Kondracką w stronę Doliny Kondratowej, druga zaś ze Szpiglasowej Przełęczy w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich. Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowane zostały dwie osoby.
Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w Tatrach obecnie panują bardzo trudne warunki pogodowe. Obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego.
[AKTUALIZACJA]
Poszkodowany turysta w ciężkim stanie został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala. Niestety, mimo wysiłku lekarzy życia mężczyzny nie udało się uratować.
fot: TOPR






![[AKTUALIZACJA] W Tatrach zeszły lawiny. Nie żyje turysta](https://cdn.glos24.pl/2022/12/kwgs_20221203_1440_w1000.webp)












