wtorek, 12 listopada 2019 21:56

Wadowice: Chętnych jest sporo

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice: Chętnych jest sporo

Aż szesnaście firm chce zaprojektować pierwsze w powiecie wadowickim pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Obiekt ma powstać na stadionie MKS Skawa Wadowice.

– Do przetargu na zaprojektowanie boiska zgłosiło się aż 16 firm z całej Polski, m.in. ze Szczecina, Warszawy, Poznania czy Gdańska. Nasi urzędnicy sprawdzają teraz dokładnie wszystkie złożone oferty i w ciągu najbliższych dni z jedną z nich prawdopodobnie podpiszemy umowę – powiedział Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Jak podaje wadowicki magistrat, opracowanie projektowe, oprócz samej nawierzchni, obejmuje wykonanie m.in. podbudowy, drenażu, oświetlenia, ogrodzenia, dojazdu oraz wyposażenia obiektu.

– Po wykonaniu projektu i uzyskania wszelkich pozwoleń budowlanych Gmina Wadowice będzie wnioskować w Ministerstwie Sportu i Turystyki o dofinansowanie tego zadania. Koszt inwestycji szacuje się około 3 miliony złotych – podaje UM Wadowice.

Budując nowoczesne boisko gmina chce przyciągnąć kluby z całej Małopolski i Śląska.

– Nawierzchnia bezzasypowa to trawa IV generacji. Jest produktem nowocześniejszym, łatwiejszym w utrzymaniu oraz dającym większy komfort gry. Istotną cechą są minimalne koszty eksploatacji nawierzchni. Pielęgnacja polega jedynie na usuwaniu większych zanieczyszczeń oraz szczotkowaniu nawierzchni w celu prostowania włókna – mówi prezes Skawy, Bogusław Jamróz.

Trawa IV generacji nie wymaga sypania uciążliwego gumowego granulatu, używanego na orlikach.

To nie wszystko. Również w Choczni, przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie boisko z bezzasypową nawierzchnią. Budowa planowana jest na przyszły rok.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje