sobota, 16 kwietnia 2022 09:46

Wadowice. Nastolatek miał przy sobie narkotyki

Autor Katarzyna Jamróz
Wadowice. Nastolatek miał przy sobie narkotyki

Wadowiccy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał znaczną ilość substancji psychotropowych. Wadowiczanin usłyszał już zarzut w tej sprawie. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Wadowicach ustalili, że 19-letni mieszkaniec miasta może być w posiadaniu zakazanych substancji. Kilka dni temu, na jednej z wadowickich ulic, kryminalni wraz z dzielnicowymi zatrzymali wytypowanego mężczyznę. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się prawdziwe. W trakcie przeszukania mężczyzny, policjanci znaleźli przy nim ponad 49 gramów mefedronu oraz ponad 9,6 gramów amfetaminy.

– 19-latek trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w wadowickiej komendzie, a następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić 19-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, do którego się przyznał

– informuje policja.

Podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduję karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Inf./Fot.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje