poniedziałek, 21 września 2020 12:23

Wadowice. Sprawcy kilku włamań i kradzieży zatrzymani

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Sprawcy kilku włamań i kradzieży zatrzymani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali 39 i 58-latka, którzy dokonali kilku przestępstw na terenie gminy Wadowice. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

Kryminalni pracowali nad wyjaśnieniem kilku spraw dotyczących kradzieży, zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie gminy Wadowice. Wszystko wskazywało na to, że za tymi przestępstwami stoją ci sami sprawcy.

W okresie od grudnia 2018 roku do stycznia 2019 roku, została uszkodzona instalacja chłodnicza (poprzez wyrwanie miedzianych rurek z systemu chłodniczego) na terenie byłego zakładu przetwórstwa mięsnego. Straty jakie spowodowali przestępcy oszacowano na kwotę 50 tys. złotych.

W grudniu 2019 roku, sprawcy, po uprzednim wyważeniu kwatery okiennej przedostali się na teren tego samego zakładu, skąd ukradli szereg metalowych przedmiotów stanowiących wyposażenie przedsiębiorstwa. Straty zostały wówczas wycenione na kwotę ponad 30 tys. złotych.

Z kolei w sierpniu tego roku, dwukrotnie została skradziona sieć telekomunikacyjna w miejscowości Babica oraz Roków. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę około 5500 złotych.

Sprawcami tych wszystkich przestępstw okazali się 39 i 58-latek, mieszkańcy powiatu wadowickiego, którzy zostali zatrzymani kilka dni temu w swoich miejscach zamieszkania. 16 września br. przedstawiono im zarzuty (młodszy z mężczyzn usłyszał dwa, natomiast starszy – cztery),  do których się przyznali. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje