poniedziałek, 15 marca 2021 14:03

Wieliczka. Napad na jubilera. Prysnął gazem w twarz i skradł biżuterię

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Napad na jubilera. Prysnął gazem w twarz i skradł biżuterię

Dziś około godziny 9:00 w centrum Wieliczki miał miejsce napad na jubilera. Sprawca ukradł biżuterię i uciekł, trwa obława policji.

Policjanci z Wieliczki prowadzą intensywne poszukiwania mężczyzny, który dziś napadł na salon jubilerski w Wieliczce.

- Kilkanaście minut po godz. 9 w centrum Wieliczki do salonu jubilerskiego wszedł mężczyzna. Użył gazu pieprzowego, którym prysnął w kierunku pracującej tam sprzedawczyni - informuje asp. Paweł Tomasik, rzecznik prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce. - Mężczyzna zabrał z salonu kasetki z biżuterią. Nie wiemy jeszcze jaka jest wartość skradzionych rzeczy. Mężczyzna po tym zdarzeniu wyszedł ze sklepu jubilerskiego i oddalił się.

O napadzie zawiadomiła policję sama poszkodowana. Funkcjonariusze z Wieliczki przy wsparciu policji z Krakowa prowadzą poszukiwania napastnika. Wiadomo, że był to mężczyzna ubrany w czarną kurtkę, miał czapkę, a na twarzy maseczkę.

To nie pierwszy napad na jubilera w powiecie wielickim. Nie dawno policjanci zatrzymali podejrzanych o napad na salon w Niepołomicach, który miał miejsce na początku grudnia ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym tu:

Zatrzymano sprawców napadu na jubilera. Planowali kolejny atak [WIDEO]
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Krakowa, którzy w grudniu obrabowali jubilera w Niepołomicach. Okazało się, że planowali właśnie kolejny napad w Bochni.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje