środa, 20 lipca 2022 11:53

Wieliczka: to podziękowanie za wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy

Autor Głos 24
Wieliczka: to podziękowanie za wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy

Podczas wieczornego koncertu poprzedzającego Dni św. Kingi po raz pierwszy w historii miasta wręczony zostanie Medal Dobroci - Honorowe Wyróżnienie ustanowione przez burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

– Medal Dobroci to podziękowanie za wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy oraz wsparcie działań Miasta i Gminy Wieliczka na rzecz Ukrainy oraz uchodźców z Ukrainy przebywających w Wieliczce – wyjaśnia Artur Kozioł.

To specjalne wyróżnienie trafi do osób, które w sposób szczególny angażują się w pomoc na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy przebywających na terenie Miasta i Gminy Wieliczka.

W obliczu wojny i kryzysu uchodźczego wiele osób pośpieszyło z pomocą logistyczną i rzeczową. – Wieliczanie od pierwszych dni wojny na Ukrainie okazali wielkie serce i zaangażowanie w pomoc, zarówno uchodźcom przebywającym w Wieliczce, jaki i tym którzy pozostali w ojczystym kraju objętym wojną – mówi burmistrz. – Liczne zbiórki, nieoceniona pomoc w transporcie darów zebranych przez wieliczan, a także tych przekazanych przez miasta partnerskie: Fano, Bergkamen, Saint-Andre- lez -Lille. Pomoc humanitarna, wsparcie punktów wyżywienia, miejsca organizacji zbiórek rzeczowych - otwarte i przyjazne dla najbardziej potrzebujących, które na stałe wpisały się na mapie Miasta i Gminy Wieliczka - to tylko nieliczne z aktywności mieszkańców, które chcemy - jako miasto - uhonorować, wyrażając wdzięczność za okazaną pomoc – dodaje Artur Kozioł.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje