środa, 15 września 2021 07:46

Wielka Wieś. Seniorka wyszła do lasu, by nazbierać drewna. Po kilku godzinach wszczęto alarm

Autor Aleksandra Tokarz
Wielka Wieś. Seniorka wyszła do lasu, by nazbierać drewna. Po kilku godzinach wszczęto alarm

Chwile grozy przeżyli najbliżsi 84-letniej mieszkanki gminy Wielka Wieś, która w sobotnie popołudnie wybrała się do lasu, gdzie miała nazbierać drewna. Kobieta nie wracała do domu przez niemal 6 godzin. Wtedy rodzina seniorki wszczęła alarm.

W sobotę, 11 września, po godzinie 20 zaniepokojona rodzina 84-latki z gminy Wielka Wieś zgłosiła jej zaginięcie w Komisariacie Policji w Zielonkach. - Seniorka wyszła z domu około godziny 14.00, udając się do pobliskiego lasu nazbierać drewna. Kobieta często wychodziła w to miejsce, lecz za każdym razem bez problemów wracała do domu. Jednak tym razem było inaczej. Zaniepokojona 6-godzinną nieobecnością seniorki rodzina poprosiła o pomoc służby – relacjonuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowa KPP w Krakowie.

Ogłoszono alarm i policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli funkcjonariusze z Komisariatu w Zielonkach i Skawiny, z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, pluton alarmowy z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, jak również zaangażowano psa służbowego z przewodnikiem. W działania włączyły się również drużyny ochotniczych straży pożarnych z Tomaszowic, Będkowic, Bębła, Białego Kościoła i Giebułtowa, a także JRG 5 z PSP w Krakowie.

Sprawdzono całą okolicę wokół lasu, jak i jego obrzeża. Służby uformowały też tyralierę, którą ruszyli w las. Po około 5 godzinach intensywnych poszukiwań odnaleziono zdezorientowaną i przestraszoną seniorkę, obejmującą drzewo. - Było to około 6 kilometrów w głębi lasu. 84-latka została przez policjantów zabrana do domu i oddana pod opiekę najbliższych. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zbadała kobietę, oceniając jej stan zdrowia na dobry. Seniorka powiedziała policjantom, że chodząc po lesie, w pewnym momencie się zagubiła i nie wiedziała gdzie jest i w jaki sposób wrócić do domu – dodaje podkom. Fil.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje