środa, 13 maja 2020 14:40

Wierzchosławice. Książki dostępne ale po kwatarntannie

Autor Marzena Gitler
Wierzchosławice. Książki dostępne ale po kwatarntannie

Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Wierzchosławicach wraz ze swoimi filiami wznowiła już działalność. Czytelnicy mogą już korzystać z zasobów bibliotecznych jednak muszą się stosować do kilku zasad związanych z epidemią koronawirusa.

Przed wejściem do biblioteki każdy ma obowiązek założenia rękawiczek oraz zasłonięcia nosa i ust (maseczka, szalik, chustka itp.), za wyjątkiem dzieci do lat 4 oraz osób zwolnionych z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. W bibliotece głównej w Wierzchosławicach jednorazowo może przebywać maksymalnie 3 czytelników z zachowaniem bezpiecznego dystansu (2 m), natomiast filie obsługują użytkowników pojedynczo.

Stanowisko obsługi wyposażone jest w przesłonę ochronną oraz płyn do dezynfekcji dłoni. Przyniesione książki użytkownik zostawia w specjalnie wyznaczonym miejscu. Zwrócone książki będą poddane 10-dniowej kwarantannie. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony. Książki podaje bibliotekarz! Czytelnie i stanowiska komputerowe pozostają nadal wyłączone z użytkowania. Wydruki i kserokopie dla użytkowników wykonuje bibliotekarz.

Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcą Państwo wypożyczyć. Można to zrobić na 3 sposoby: spisać na kartce i przynieść do biblioteki, przesłać mailem na adres: gbp.wierzchoslawice@interia.pl lub zamówić przez telefon: 14 67 97 215 – wyjaśnia Iwona Gleisner, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach. – Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do odwiedzania naszych placówek i apelujemy o stosowanie się do zasad.

inf. i foto: UG Wierzchosławice

Tarnów - najnowsze informacje