wtorek, 4 października 2022 05:54

Oficjalnie: Wisła Kraków ma nowego trenera!

Autor Mirosław Haładyj
Oficjalnie: Wisła Kraków ma nowego trenera!

Wisła Kraków poinformowała o wyborze szkoleniowca pierwszej drużyny, którym został Radosław Sobolewski. Tym samym wieloletni piłkarz i kapitan klubu z Reymonta 22, który w latach 2005-2013 wywalczył z Białą Gwiazdą cztery tytuły mistrzowskie, obejmuje pierwszą drużynę Białej Gwiazdy w roli głównego szkoleniowca.

O wyborze nowego trenera klub poinformował w 3 października w późnych godzinach wieczornych za pośrednictwem swojego facebookowego funpage'a. Umowa wiążąca nowego trenera Białej Gwiazdy z klubem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 r. i zawiera opcję przedłużenia w momencie awansu do Ekstraklasy.

Rolę szkoleniowca pierwszej drużyny Wisły Kraków przejął Radosław Sobolewski. Umowa wiążąca nowego trenera Białej...

Opublikowany przez Wisła Kraków Poniedziałek, 3 października 2022

Tym samym nie potwierdziły się medialne spekulacje dotyczące nowego szkoleniowca. W prasie sportowej najczęściej pojawiało się nazwisko Dariusza Banasika, obecnego szkoleniowca Radomiaka Radom.

Radosław Sobolewski urodził się 13 grudnia 1976 roku w Białymstoku, gdzie w miejscowej Jagiellonii rozpoczął przygodę z futbolem. W jego piłkarskim CV widnieją także takie kluby, jak Wisła Płock, Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Wisła Kraków czy Górnik Zabrze.

Dotychczas pracował pod Wawelem jako asystent trenerów: Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramíreza, Joana Carrillo, Macieja Stolarczyka, sprawując również tymczasową opiekę nad pierwszym zespołem. Od 14 lutego 2022 roku współtworzył sztab szkoleniowy Jerzego Brzęczka. Dla Radosława Sobolewskiego nie będzie to jednak pierwsza okazja do samodzielnego prowadzenia drużyny, gdyż w latach 2019-2021 pełnił funkcję trenera Wisły Płock, nadzorując jej poczynania w 62 oficjalnych spotkaniach.

  • Czytaj także:
Wisła Kraków podziękowała Jerzemu Brzęczkowi. Sobolewski następcą?
W poniedziałek, 3 października, władze Wisły Kraków poinformowały, że przyjęły dymisję trenera pierwszej drużyny Jerzego Brzęczka. Tym samym przestał on pełnić funkcję szkoleniowca kluby z ul. Reymonta. Poniedziałkowy trening piłkarzy pierwszoligowego zespołu poprowadził Radosław Sobolewski, który d…

Fot. i inf.: TS Wisła Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje