poniedziałek, 3 października 2022 13:55

Wisła Kraków podziękowała Jerzemu Brzęczkowi. Sobolewski następcą?

Autor Mirosław Haładyj
Wisła Kraków podziękowała Jerzemu Brzęczkowi. Sobolewski następcą?

W poniedziałek, 3 października, władze Wisły Kraków poinformowały, że przyjęły dymisję trenera pierwszej drużyny Jerzego Brzęczka. Tym samym przestał on pełnić funkcję szkoleniowca kluby z ul. Reymonta. Poniedziałkowy trening piłkarzy pierwszoligowego zespołu poprowadził Radosław Sobolewski, który dotychczas był asystentem Brzęczka.

Na stronie internetowej Wisły Kraków władze opublikowały komunikat w którym poinformowały o dymisji dotychczasowego trenera. Na razie nie wypowiedziano się na temat jego następcy:

Funkcję trenera Wisły Kraków przestał pełnić Jerzy Brzęczek. Dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze Klubu.
Trenerskie stery Białej Gwiazdy Jerzy Brzęczek przejął 14 lutego 2022 roku, by już tydzień później zadebiutować w roli szkoleniowca drużyny z R22 podczas ligowego meczu z Górnikiem Łęczna. Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził Wisłę łącznie w 27 oficjalnych spotkaniach.
Informacje na temat kształtu sztabu szkoleniowego podamy w osobnym komunikacie.
Trenerze! Dziękujemy za pracę na rzecz Białej Gwiazdy!

Za pośrednictwem swojego Facebooka klub poinformował, że poniedziałkowy trening przeprowadzi Radosław Sobolewski, który do tej pory pełnił rolę asystenta Jerzego Brzęczka.

𝐈𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐜𝐣𝐚: Poniedziałkowy trening pierwszej drużyny poprowadzi Radosław Sobolewski, który dotychczas pełnił funkcję...

Opublikowany przez Wisła Kraków Poniedziałek, 3 października 2022

W mediach pojawiły się spekulacje na temat nazwiska nowego szkoleniowca. Wśród kandydatów najczęściej przewija się Dariusz Banasik, ale wyciągnięcie szkoleniowca Radomiaka Radom będzie dla działaczy Białej Gwiazdy zadaniem bardzo trudnym. Niewykluczone, że w najbliższym meczu z ŁKS-em drużynę poprowadzi Radosław Sobolewski, który w przeszłości kilkukrotnie ratował swój były klub, pomagając mu z ławki trenerskiej.

Fot.: materiały prasowe, Wisła Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje