niedziela, 14 maja 2023 09:02

Włamał się przez okno, aby ukraść konsolę i piwo. Zanim go złapano, wszystko wypił

Autor Patryk Trzaska
Włamał się przez okno, aby ukraść konsolę i piwo. Zanim go złapano, wszystko wypił

Włamał się do mieszkania, wchodząc przez okno, ukradł konsolę, elektrycznego papierosa i... sześciopak piwa. Zanim odnaleźli go policjanci zdążył sprzedać elektronikę i wypić skradzione napoje. 24-latek z Bochni odpowie za swoje czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (30 kwietnia), około 21:30.  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie miasta miało dojść do włamania. Okazało się, że złodziej ukradł plecak z kluczami, elektronicznego papierosa, konsolę do gier razem ze znajdującą  się w oryginalnym opakowaniu grą, pady oraz… sześciopak piwa.

W trakcie czynności mundurowi ustalili, że sprawca dostał się do budynku przez uchylone okno. Podczas sprawdzania terenu przyległego do domu policjanci znaleźli dwie puszki piwa, zgubione przez sprawcę w momencie, w którym opuszczał budynek.

fot. KPP w Bochni 

Ustaleniem i odnalezieniem osoby odpowiedzialnej za kradzież zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego  Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którym udało się wytypować  potencjalnego sprawcę oraz możliwe miejsce jego przebywania. Kiedy udali  się pod wskazany adres, zastali tam 24-latka, który przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Mieszkaniec Bochni oddał część skradzionych przedmiotów. Te bardziej wartościowe – konsolę i grę – mężczyzna sprzedał, jednak udało się je również odzyskać. Skradzione cztery piwa (dwa mu wypadły) mężczyzna wypił.

24-latek z Bochni za swój czyn usłyszał już zarzuty. Za dokonanie kradzieży grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka