piątek, 14 kwietnia 2023 09:02

Włamywał się, wchodząc przez balkon. Miał gaz pieprzowy. Gruzina pomogli ująć mieszkańcy

Autor Patryk Trzaska
Włamywał się, wchodząc przez balkon. Miał gaz pieprzowy. Gruzina pomogli ująć mieszkańcy

Wspinał się po balkonach, podważał okienne framugi za pomocą śrubokrętu, a uzbrojony był w gaz pieprzowy. 32-letniego włamywacza pomogli ująć czujni mieszkańcy miechowskiego osiedla. Obywatelowi Gruzji grozi teraz długi pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10 kwietnia) na jednym z miechowskich osiedli. O zdarzeniu poinformowali mieszkańcy osiedla, będący świadkami jak młody mężczyzna wskakuje na balkon znajdujący się parterze budynku, po czym włamuje się do środka przez podważenie okna balkonowego.

Oficer dyżurny natychmiast skierował patrol pod wskazany adres, a następnie koordynował działania policjantów, przekazując im pozyskiwane na bieżąco od świadków informacje. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie zastali już sprawcy w mieszkaniu, jednak dzięki świadkowi zdarzenia, który pobiegł za sprawcą, udało się go zlokalizować i zatrzymać.

Podczas przeszukania zatrzymanego policjanci znaleźli śrubokręt służący mężczyźnie do podważania okiennych framug, gaz pieprzowy oraz przedmioty pochodzące z kradzieży, tj. złotą biżuterię oraz pieniądze. Ponadto ustalono, że mężczyzna usiłował dokonać kradzieży telefonu oraz notebooka.

12 kwietnia Prokurator Rejonowy w Miechowie wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego obywatela Gruzji środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją mężczyzna trafił już do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Małopolska Policja

Miechów - najnowsze informacje