czwartek, 16 września 2021 09:18

Wojewoda: To nie są dobre wiadomości dla Małopolski. Chodzi o oddziały covidowe

Autor Mirosław Haładyj
Wojewoda: To nie są dobre wiadomości dla Małopolski. Chodzi o oddziały covidowe

Jak informuje Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, w związku z 4. falą koronawirusa, w regionie dynamicznie wzrasta ilość zajętych łóżek covidowych.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski przekazał najnowsze wiadomości dotyczące ilości zajętych łóżek na oddziałach covidowych w województwie.

– To nie są dobre wiadomości… Szpitalne łóżka na „oddziałach covidowych” w Małopolsce zaczynają się znowu błyskawicznie zapełniać!! Jeszcze wczoraj mieliśmy 92 pacjentów z covid-19 w małopolskich szpitalach. Dziś jest aż 108 pacjentów - czyli aż o 16 więcej!

– informuje Kmita.

Rzeczywiście, sytuacja jest niepokojąca. Jeszcze dwa tygodnie temu, 1 września, w Małopolsce z powodu zakażenia koronawirusem hospitalizowano 51 pacjentów. Dziś jest ich ponad dwa razy więcej. Niestety znacznie wzrosła także liczba zgonów z powodu COVID-19, lub z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W sierpniu, w ciągu całego miesiąca takich zgonów było tylko 4. We wrześniu, choć jesteśmy dopiero w połowie miesiąca, zmarło już 10 osób.

Jednak wojewoda uspokaja i zapewnia, że miejsc dla chorych na Sars-CoV-2 nie zabraknie. – Dzięki współpracy z dyrektorami małopolskich szpitali możemy uruchomić nawet 2000 miejsc dla zakażonych – mówi Łukasz Kmita.

Przy okazji polityk podkreślił, że można uniknąć czarnego scenariusza i kolejny raz zaapelował do Polaków:

– Po raz kolejny proszę: zróbmy wszystko, aby osoby w naszym otoczeniu przyjęły szczepienia. To nasza jedyna tarcza bezpieczeństwa. To nasza szansa na uniknięcie lockdownu, kolejnych trudnych dni dla przedsiębiorców, właścicieli kwater i pokoi gościnnych itp. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy, jak będzie rozwijała się epidemia w ciągu najbliższych tygodni.
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Facebook/Łukasz Kmita

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka