piątek, 19 listopada 2021 12:12

Wojnarowa. 21-latek próbował zabić taksówkarza. Sprawa trafiła do sądu

Autor Aleksandra Tokarz
Wojnarowa. 21-latek próbował zabić taksówkarza. Sprawa trafiła do sądu

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu zarzuca 21-letniemu mężczyźnie usiłowanie zabójstwa taksówkarza w zamiarze ewentualnym. Akt oskarżenia trafił do sądu.

Wraca sprawa z 29 maja tego roku, kiedy w Wojnarowej 21-letni mężczyzna zaatakował taksówkarza. Pasażerowi zarzucono usiłowanie zabójstwa osoby kierującej taksówką w zamiarze ewentualnym. - Przewidując i godząc się, iż swoim zachowaniem spowoduje jego zgon, gwałtownie wyrwał ze stacyjki samochodu kluczyki, co spowodowało wyłączenie silnika pojazdu, a następnie posiadanym nożem o długości ostrza 8 cm usiłował kilkakrotnie zadawać mu uderzenia w okolice klatki piersiowej, a po ucieczce pokrzywdzonego z pojazdu, podjął za nim pościg – tłumaczy prokurator Leszek Karp, rzecznik sądeckiej prokuratury.

Po dogonieniu swojej ofiary 21-latek ponownie zaczął zadawać uderzenia nożem w kierunku klatki piersiowej. Nie osiągnął jednak zamierzonego celu, z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonego. Taksówkarz doznał jedynie obrażeń ciała w postaci zadrapań na przedramionach.

21-letni napastnik nie był dotychczas karany. Nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

Od zatrzymania stosowny jest wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

fot. ilustracyjne/KMP w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje