piątek, 22 stycznia 2021 09:29

WOŚP Kraków. Wylicytuj fragment budynku, na którym ciążyła klątwa

Autor Marzena Gitler
WOŚP Kraków. Wylicytuj fragment budynku, na którym ciążyła klątwa

Już niebawem 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, nie zabraknie na nim krakowskich akcentów. Prezydent Jacek Majchrowski przekazał na charytatywną licytację fragment stali z konstrukcji jednego z ostatnich pięter legendarnego krakowskiego Szkieletora.

Szkieletor – najbardziej charakterystyczny budynek miasta, był świadkiem wielu historycznych, gospodarczych i społecznych zmian, jakie na przestrzeni 46 lat zaszły w Krakowie. Wieżowiec był najdłużej trwającą inwestycją, jego budowa rozpoczęła się w ubiegłym wieku, w roku 1975. Krążyła nawet miejska legenda, że nad Szkieletorem ciąży klątwa. W 2020 roku budowę ukończono, a Unity Center, powstałe na miejscu Szkieletora, bardzo szybko stało się nowym symbolem Krakowa – nowoczesnej metropolii otwartej na mieszkańców.

Fragment stali przekazanej na charytatywną aukcję ma stosowny certyfikat autentyczności, a podpisany został przez przedstawicieli biura architektonicznego, zajmującego się projektem i przebudową Szkieletora.

Stal ze Szkieletora można licytować do 31 stycznia na stronie internetowej allegro.pl.

Pomagajmy – licytujmy w aukcjach WOŚP

W tym roku na licytację przekazuję niezwykłą pamiątkę: fragment konstrukcji krakowskiego Szkieletora, wraz z certyfikatem autentyczności. Szkieletor wszedł do historii jako najdłużej trwająca budowa, miał wielu właścicieli, wiele projektów. I jest sfinalizowany. WOŚP to instytucja, która naprawdę pomaga, nie tylko od święta. Zachęcam Państwa do licytacji.

Opublikowany przez Jacek Majchrowski Piątek, 15 stycznia 2021

To nie jedyna ciekawa rzecz, którą można wylicytować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Ciekawą propozycję mają krakowscy przewodnicy, którzy na aukcję przeznaczyli nie tylko oprowadzanie po najciekawszych miejscach grodu Kraka, ale też osobiste pamiątki. Piszemy o tym tu:

WOŚP. Spacery z krakowskimi przewodnikami na aukcjach Orkiestry na Allegro
Pomimo, że pandemia właściwie sparaliżowała ich pracę, krakowscy przewodnicy z Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich znaleźli wiele sposobów aby oprowadzać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich spacery z przyszłą datą realizacji można licytować na aukcjach w serwisie allegro.pl.

Wyjątkowe przedmioty ofiarował też Dominik Jaśkowiec Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Można wylicytować plakat Andrzeja Mleczki i album Krzysztofa Pendereckiego - oba z auografami twórców.

WOŚP. Wylicytuj wyjątkowy plakat Mleczki albo album z autografem Mistrza Pendereckiego!
W tym roku z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Przewodniczący RMK – Dominik Jaśkowiec, postanowił przekazać do licytacji plakat „Kraków” autorstwa Andrzej Mleczki oraz płyty z wybitną muzyką Krzysztofa Pendereckiego.

Warto dodać, że niedzielę, 31 stycznia kładka o. Bernatka, estakada Lipska-Wielicka oraz wieża Emitel na Krzemionkach zostaną podświetlone na kolor czerwony. Tym samym Kraków przyłączy się do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych.

inf. i foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje