czwartek, 21 stycznia 2021 13:49

WOŚP. Wylicytuj wyjątkowy plakat Mleczki albo album z autografem Mistrza Pendereckiego!

Autor Marzena Gitler
WOŚP. Wylicytuj wyjątkowy plakat Mleczki albo album z autografem Mistrza Pendereckiego!

W tym roku z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Przewodniczący RMK – Dominik Jaśkowiec, postanowił przekazać do licytacji plakat „Kraków” autorstwa Andrzej Mleczki oraz płyty z wybitną muzyką Krzysztofa Pendereckiego. Oba przedmioty opatrzone są autografami twórców.

Dwupłytowy album z autografem Krzysztofa Pendereckiego – Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, to nie lada gratka nie tylko dla melomanów. Album to wyjątkowe wydanie, będące kompilacją najpiękniejszych i najsłynniejszych dzieł kompozytora. Zawiera łącznie 29 utworów, a wśród nich znajdują się m.in. fragment monumentalnego dzieła Siedem Bram Jerozolimy cz. I – „Magnus Dominus et laudabilis nimis”. Utwory wykonują m in. Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Polski Chór Kameralny. Ten niespotykany album opatrzony podpisem samego kompozytora, można licytować TUTAJ do 3 lutego.

Drugi z licytowanych przedmiotów to również wyjątkowy prezent nie tylko dla Krakusa! Plakat z autografem, przedstawiający krakowski Rynek Główny z Sukiennicami i kościołem Mariackim autorstwa znakomitego rysownika i satyryka Andrzeja Mleczki, ucieszy zarówno fana twórczości krakowskiego artysty, jak i każdego wielbiciela dawnej stolicy Polski. Plakat można licytować TUTAJ do 5 lutego.

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki WOŚP. Tym razem Fundacja skupi się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia.

Dorzućmy cegiełkę dla tego wyjątkowego dzieła! Zapraszamy do licytacji!

inf. i foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje