sobota, 17 czerwca 2023 09:37

Wpadła pod tramwaj. Dramatyczny wypadek w Krakowie

Autor Katarzyna Jamróz
Wpadła pod tramwaj. Dramatyczny wypadek w Krakowie

Do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek (15 czerwca) tuż po godzinie 16 w Krakowie. 37-letnia kobieta weszła pod tramwaj jadący z placu Wszystkich Świętych, w stronę ul. Zwierzynieckiej. Poszkodowana w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Dramatyczne chwile rozegrały się w czwartkowe popołudnie (15 czerwca) w Krakowie. Jadący w stronę ul. Zwierzynieckiej tramwaj potrącił 37-latkę. Jak udało się ustalić Radiu Eska, kobieta przechodziła przez oznakowane przejście-torowisko. Poszkodowana, która została przetransportowana do szpitala, doznała licznych urazów m.in. krwiaka twardówkowego, złamania trzech żeber oraz stłuczenia kości ciemieniowej. 37-latka walczy o życie.

Jak przekazała stacji radiowej policja, na razie nie ustalono kto popełnił błąd. Funkcjonariusze jednocześnie przypominają, że nowe przepisy dotyczące ustąpienia pierwszeństwa pieszemu nie dotyczą tramwajów. To one mają pierwszeństwo.

#utrudnienia_mpk Zderzenie pieszego z tramwajem na ul. Franciszkańskiej. Tramwaje w kierunku Bronowic kierowane przez ul. Basztową.

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Czwartek, 15 czerwca 2023

Źródło: Radio Eska
Fot. Ilustracyjne

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka