poniedziałek, 6 września 2021 11:42

Wraca lato? Pogoda we wrześniu znacznie się poprawi

Autor Aleksandra Tokarz
Wraca lato? Pogoda we wrześniu znacznie się poprawi

Wraca lato. - W tym tygodniu pogodę w Polsce nadal będzie kształtował wyż znad Ukrainy, gwarantując dużo słońca, ciepłe dni i chłodne noce – informuje IMGW. W połowie tygodnia temperatura może wynieść nawet 28 stopni. Zmiana pogody czeka nas dopiero w weekend.

Przewidywania IMGW sprawdziły się. Dzisiaj nocne i poranne przymrozki wystąpiły we wschodniej części kraju. W Białymstoku, Lublinie czy Ostrołęce zanotowaliśmy -1° przy gruncie. Tak może być także jutro. W nocy na wschodzie i w rejonach podgórskich istnieje niewielkie ryzyko lokalnych przygruntowych przymrozków.

Kierowcy na Sądecczyźnie dziś rano musieli niemal skrobać szyby swoich samochodów:

Wtorek, 7 września, będzie pochmurny. W górach możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni na północnym wschodzie, około 20 stopni w centrum, do 24 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

W środę i czwartek (8 i 9 września) powróci słońce. Temperatura nad morzem pozostanie na poziomie 20-22 stopni, natomiast termometry na zachodzie pokażą nawet 27 stopni Celsjusza.

W weekend jednak nastąpi załamanie pogody. W piątek (10 września) wciąż będzie słonecznie, jednak w sobotę możliwe przelotne opady deszczu i burze. W sobotę do 28 st. C w centrum, zaś w niedzielę od 17 do 22 st. C.

fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje