poniedziałek, 4 listopada 2019 19:14

Wszyscy szukali przedsiębiorcy ze Spytkowic. A on...

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wszyscy szukali przedsiębiorcy ze Spytkowic. A on...

Miesiąc trwały poszukiwania zaginionego Michała K. ze Spytkowic (powiat wadowicki).

36-letni mężczyzna ostatni raz był widziany 26 września w Zatorze. Dzień później policjanci odnaleźli jego auto (biały Range Rover Sport) w Andrychowie, ale samego Michała K. w nim nie było.

Bliscy Michała K. wspólnie z Policją rozpoczęli poszukiwania. Wykorzystano specjalnego drona i psy tropiące. W pomoc zaangażowało się również mnóstwo osób, które wspólnie z rodziną i funkcjonariuszami przeszukiwali teren, gdzie został znaleziony samochód Michała K. Jak pisała w mediach społecznościowych rodzina poszukiwanego, zaangażowanie ludzi przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

Zaginionego mężczyzny nie udało się jednak odnaleźć. Najbliżsi przeżywali dramat.

W niekomfortowej sytuacji znaleźli się też pracownicy Michała K. Prowadził on bowiem firmę budowlano-inżynieryjną.

To jednak nie wszystko. Firma Michała K. była wykonawcą trzech dużych inwestycji drogowych na terenie powiatu oświęcimskiego. Chodzi o remont ul. Orzeszkowej w Oświęcimiu, remont ul. Suskiego we Włosienicy i budowę drogi, która ma odsunąć ruch drogowy od Bramy Śmierci w Miejscu Pamięci Auschwitz II – Birkenau w Brzezince. Ta ostatnia inwestycja, warta blisko 6 mln zł, jest dofinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego i musi być rozliczona do końca roku – inaczej samorząd będzie musiał oddać rządowe pieniądze (20% wartości zadania).

Umowy na wszystkie zadania były podpisane, prace trwały, ale nie zostały dokończone. Termin zakończenia jednej z inwestycji (remont ul. Orzeszkowej w Oświęcimiu) upływał w momencie zniknięcia Michała K. Wówczas jego pracownicy – niepewni swojej sytuacji finansowej – opuścili plac budowy, zostawiając niedokończoną budowę. Ulicą nie dało się przejechać.

Przez miesiąc, mimo usilnych poszukiwań, nie udało się odnaleźć właściciela firmy budowlanej. Aż do teraz.

1 listopada portal wadowiceonline.pl podał, że Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach poinformowała o odnalezieniu zaginionego Michała K., przedsiębiorcy ze Spytkowic. Mężczyznę odnaleziono za granicą, całego i zdrowego.

Sprawę bada Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Wadowice - najnowsze informacje