czwartek, 9 maja 2024 11:41

Wybierając się w Beskidy weź to pod uwagę. Popularny szlak zamknięty do odwołania

Autor Katarzyna Jamróz
Wybierając się w Beskidy weź to pod uwagę. Popularny szlak zamknięty do odwołania

W czwartek (9 maja) Babiogórski Park Narodowy przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych informację o zamknięciu do odwołania słynnego, żółtego szlaku prowadzącego na Babią Górę. Decyzja ta została podjęta ze względu na skalne osuwiska oraz zalegający w żlebach śnieg.

Najtrudniejszy szlak prowadzący na Babią Górę został zamknięty do odwołania. Perć Akademików, mimo swojej trudności, cieszy się wśród turystów ogromną popularnością. Najtrudniejszym miejscem na szlaku zdecydowanie jest Czarny Dziób. To ośmiometrowa, pionowa ściana, na którą trzeba się wspiąć. Przejście to zabezpieczone jest łańcuchem i sześcioma klamrami. Znajduje się na wysokości około 1540 metrów nad poziomem morza.

Uwaga !!! Z uwagi na osuwy skalne i zalegającą w żlebach pokrywę śnieżną, szlak żółty „Akademicka Perć” jest zamknięty do odwołania.

Opublikowany przez Babiogórski Park Narodowy Czwartek, 9 maja 2024

– Uwaga! Z uwagi na osuwy skalne i zalegającą w żlebach pokrywę śnieżną, szlak żółty „Akademicka Perć” jest zamknięty do odwołania – przekazał za pośrednictwem Facebooka Babiogórski Park Narodowy.

Na razie nie wiadomo, przez jaki czas będzie obowiązywał komunikat.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka