sobota, 13 kwietnia 2024 04:00

Wybory samorządowe 2024. Jak głosowano w gminach powiatu brzeskiego?

Autor Katarzyna Jamróz
Wybory samorządowe 2024. Jak głosowano w gminach powiatu brzeskiego?

Tomasz Latocha pozostanie na stanowisku burmistrza miasta i gminy Brzesko. Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe zdobył ponad 67 proc. głosów. Jak głosowano w gminach powiatu brzeskiego?

W niedzielę (7 kwietnia) w Polsce odbyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy kraju wybrali swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów oraz sejmików województw. Głosowano również na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. W Małopolsce o urząd miasta i gminy Brzesko ubiegało się dwóch kandydatów. Włodarz miasta Tomasz Latocha zmierzył się z Januszem Filipem.

Zdobył ponad 67 proc. głosów

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą Janusz Filip, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, zdobył 32,48 proc. poparcia. Na 62-latka zagłosowało 4350 osób. Z kolei Tomasz Latocha, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe, uzyskał aż 67,52 proc. poparcia. Burmistrz Brzeska zdobył 9042 głosów. Wynik ten pozwolił 46-latkowi pokonać swojego kontrkandydata. Tomasz Latocha burmistrzem miasta i gminy Brzesko pozostanie na kolejnych 5 lat.

"Raz jeszcze dziękuję"

W poniedziałek (8 kwietnia) Tomasz Latocha, za pośrednictwem mediów społecznościowych, podziękował swoim wyborcom oraz wszystkim kandydatom, którzy brali udział w wyborach.

"Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim Państwu za udział w wyborach samorządowych oraz za olbrzymie poparcie, jakie wyraziliście dla mnie i dla naszej wspólnej misji. Państwa zaufanie i wsparcie są dla mnie niezwykle ważne i budujące. Dzięki Wam czuję się zobowiązany do kontynuowania wytężonej pracy na rzecz rozwoju naszego pięknego miasta Brzeska i wszystkich dziewięciu wspaniałych sołectw. Jestem głęboko poruszony tym, że mogę służyć jako Wasz burmistrz i zapewniam, że będę dążył do realizacji naszych wspólnych celów. Nasza społeczność ma ogromny potencjał, a Państwa zaangażowanie stanowi fundament postępu. Pragnę również podziękować wszystkim kandydatom, którzy brali udział w wyborach, oraz wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w procesie demokratycznym. Raz jeszcze dziękuję za wsparcie i ufność. Obiecuję, że będę służył naszej społeczności z oddaniem i determinacją." – napisał burmistrz Brzeska.

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy, Przyjaciele ❤️ z całego serca, wszyscy jesteście za udział w...

Opublikowany przez Tomasz Jan Latocha Burmistrz Brzeska Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Jak głosowano w pozostałych gminach?

Gmina Borzęcin

Wielka sensacja w gminie Borzęcin. Urzędujący od 25 lat wójt Janusz Kwaśniak nie przeszedł do drugiej tury wyborów. – Moja misja w Gminie Borzęcin dobiega końca. Wyborcy zdecydowali o zmianie na stanowisku wójta, a o tym kto obejmie ten urząd w kadencji 2024-2029 zdecyduje II tura. Odchodzę z podniesioną głową, z poczuciem dobrze wykonanej misji. Minione 25 lat to był bardzo dobry dla gminy Borzęcin czas. Wspólnie osiągnęliśmy wiele. Wyrażam nadzieję, że mój następca na tym stanowisku wraz z samorządem kadencji 2024-2029 będzie kontynuował wspaniałe dzieło Rozwoju Naszej Gminy. Dziękuję wszystkim za owocną, wieloletnią współpracę i życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym – przekazał Janusz Kwaśniak za pośrednictwem Facebooka.

Szanowni Państwo, Moja misja w Gminie Borzęcin dobiega koniec. Wyborcy zdecydowali o zmianie na wójta, a o...

Opublikowany przez Janusza Kwaśniaka Niedziela, 7 kwietnia 2024

W pierwszej turze największe poparcie zdobył Paweł Kułak. 41-latek otrzymał 38,31 proc. poparcia. Tuż za nim, z wynikiem 34,47 proc., uplasował się Krzysztof Przepiórka. Obaj panowie zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów.

Gmina Czchów
Do podobnej sytuacji doszło w gminie Czchów. Sprawujący, nieprzerwanie od 22 lat, funkcję burmistrza Czchowa Marek Chudoba nie przeszedł do drugiej tury. Członek partii politycznej Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymał 29,96 proc. głosów. – Z całego serca pragnę wyrazić moje podziękowania za prawie 22 lata zaufania, jakim mnie obdarzyliście. Bycie burmistrzem naszej wspólnej społeczności było dla mnie niesamowitym zaszczytem i wielką przyjemnością. Dziękuję wam za wasze wsparcie, zaangażowanie i zaufanie, które mi okazaliście przez te lata. To wasza otwartość, zaangażowanie i wspólna praca sprawiły, że nasza gmina rozwijała się i stawała się jeszcze lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich. Dziękuję również wszystkim moim przyjaciołom za wsparcie i za to, że byliście przy mnie. Choć moja droga jako burmistrz dobiega końca, wierzę, że nasza wspólna praca przyniosła wiele owoców i pozostawiła trwały ślad w historii naszej gminy. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszystko – skomentował Marek Chudoba za pośrednictwem Facebooka.

Szanowni szanowani gminy Czchów, Z całego serca klucza moje zaufanie za prawie 22 lata zaufania, które...

Opublikowane przez Marka Chudobę Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Największą ilość głosów w pierwszej turze zdobył Jakub Kowalczyk. 29-latek otrzymał 35,14 proc. głosów. Tuż za nim, z wynikiem 34,90 proc. głosów, uplasował się Krzysztof Szot. Tego, kto zostanie burmistrzem Czchowa dowiemy się w niedzielę (21 kwietnia).

Gmina Dębno

W wyborach samorządowych o stanowisko wójta gminy Dębno ubiegało się trzech kandydatów –  dotychczasowy wójt Wiesław Kozłowski, Józefa Kęsek oraz Grzegorz Przybyło. Zdecydowana większość mieszkańców wybrała, że ich reprezentantem będzie sprawujący już to stanowisko Wiesław Kozłowski, który uzyskał wynik 62,36%, Józefa Kęsek otrzymała 27,13%, natomiast Grzegorz Przybyło zdobył 10,51%. – Dziękuję za udział w tym demokratycznym przedsięwzięciu oraz za zaufanie, jakim zostałem przez państwa obdarzony. Będę pracować nieustannie, aby dalej służyć wszystkim mieszkańcom, najlepiej jak potrafię. Razem będziemy kontynuować rozwój naszej gminy i dążyć do lepszej przyszłości dla nas wszystkich – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy ❤️, 6️⃣2️⃣,3️⃣6️⃣% do wyniku jaki uzyskany❗️ Dziękuję z całego serca wszystkim za...

Opublikowany przez Wiesława Kozłowskiego Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Gmina Gnojnik

W gminie Gnojnik dojdzie do zmiany na stanowisku wójta. Obecny włodarz gminy Sławomir Paterek otrzymał 30,41 proc. głosów. – Zawsze byłem z wami i dla was. Ostatnie kilkanaście lat poświęciłem, aby gmina Gnojnik dynamicznie się rozwijała i tak się stało. Poznałem wielu wspaniałych ludzi i za tą ich życzliwość dziękuję. Wyborcy zdecydowali o zmianach w naszej gminie. Serdecznie dziękuję za udział w wyborach i za udzielone mi poparcie. Kończy się moja misja na stanowisku Wójta Gminy Gnojnik. Dziękuję za owocną wieloletnią współpracę, dotychczasowe poparcie i zaufanie. Wiele dobrego udało się nam wspólnie zrobić. W ostatnim okresie byliśmy i jesteśmy liderem w Małopolsce. Odchodzę z podniesioną głową, z poczuciem dobrze wykonanej misji. Był to bardzo dobry czas dla gminy Gnojnik. Wyrażam nadzieję, że mój następca na tym stanowisku wraz z samorządem nadchodzącej kadencji będzie kontynuował wspaniałe dzieło Rozwoju Naszej Gminy. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za owocną, wieloletnią współpracę – przekazał Paterek za pośrednictwem Facebooka.

< cytat blokowy = "https://www.facebook.com/SlawomirPaterekpl/posts/760796189362503" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

Szanowni członkowie. zawsze byłem z Wami i dla Was. Ostatnie lata poświęcone, aby Gmina Gnojnik…

Opublikowany przez Sławomir Paterek Środa, 10 kwietnia 2024

Jego kontrkandydat, Leszek Ząbkowski, uzyskał 69,59 proc. głosów, co dało mu zdecydowane zwycięstwo. – Dzięki waszemu zaufaniu i waszym głosom zostałem wybrany na wójta naszej pięknej gminy Gnojnik. Dotrzymam danego wam słowa i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby to miejsce na ziemi, było jeszcze lepsze dla każdego mieszkańca. Rozpoczęliśmy razem nowy rozdział w historii tej gminy za co z całego serca każdemu z osobna dziękuję. Dziękuję także za głosy oddane na kandydatów na radnych z mojego komitetu wyborczego. Czas głosowania za nami – przyszedł czas na konkretne działania – przekazał Ząbkowski za pośrednictwem Facebooka.

< blockquote cite = "https://www.facebook.com/leszek.zabkowski/posts/10225470590453811" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

Dziękuję Wam za każdego oddanego głosu 🙂 👏👍.

Opublikowany przez Leszka Ząbkowskiego Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Gmina Iwkowa

Mieszkańcy gminy zadecydowali o zmianie. Bogusław Kamiński zdobył 37,41 proc. głosów – ten wynik nie pozwolił mu na ponowne zostanie wójtem. – Wyborcy zdecydowali o zmianach w naszej gminie... Serdecznie dziękuję za udział w wyborach i za udzielone mi poparcie. Kończy się moja misja na stanowisku Wójta Gminy Iwkowa. Dziękuję za wieloletnią współpracę, dotychczasowe poparcie i zaufanie. Wiele dobrego udało się nam wspólnie zrobić. W ostatnim okresie byliśmy jednym z liderów w Małopolsce (2 miejsce) i w czołówce w Polsce (28 miejsce). Jestem wdzieczny za tak owocną, wieloletnią współpracę. Gratuluję wyniku nowo wybranemu wójtowi elektowi oraz wszystkim wybranym radnym. Wierzę, że gmina Iwkowa będzie się dalej dynamicznie rozwijała – napisał Bogusław Kamiński w zamieszczonym na Facebooku poście.

Wybory zdecydowały się o zmianę w naszej gminy.. Serdecznie dziękuję za udział w wyborach i za pomoc w przypadku wypadków....

Opublikowany przez Bogusława Kamińskiego Niedziela, 7 kwietnia 2024

Na jego kontrkandydata, Bartłomieja Durbasa, zagłosowało 62,59 proc. wyborców. – Serdecznie dziękuję mieszkańcom naszej gminy za obdarzenie mnie mocnym mandatem zaufania. To dla mnie ogromny zaszczyt i jednocześnie wielka odpowiedzialność. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie i moich kandydatów do rady gminy w zakończonych wyborach samorządowych. Państwa wsparcie i zaufanie dają mi ogromną motywację do pracy na rzecz naszej wspólnoty. Obiecuję, że będę oddany naszej gminie, będę słuchał waszych potrzeb i podejmował decyzje, które będą służyć dobru mieszkańców. Deklaruję chęć współpracy z każdym, komu leży na sercu doboro naszej gminy – poinformował Durbas za pośrednictwem Facebooka.

🔥Serdecznie jesteśmy mieszkańcom naszej gminy Iwkowa za obdarzenie mnie mocnym mandatem zaufania. To dla mnie ogromne...

Opublikowany przez KWW Na Straży gmin Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Gmina Szczurowa

W gminie Szczurowa nie obejdzie się bez drugiej tury. Kandydatów na wójta było czterech. Obecny włodarz gminy Zbigniew Moskal, który otrzymał 48,30 proc. poparcia, zmierzy się z Markiem Biernatem, który uzyskał 27,70 proc. głosów. Trzeci najlepszy wynik zdobył Sławomir Pater – 17,63 proc. Czwarte miejsce zajął zaś Marian Zalewski – 6,37 proc. Kto zostanie wójtem gminy? Tego dowiemy się w niedzielę, 21 kwietnia.

Fot. Mateusz Łysik/Głos24

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka