czwartek, 28 listopada 2019 15:06

Wyjątkowy kalendarz na Ich Lepsze Jutro

Autor Marzena Gitler
Wyjątkowy kalendarz na Ich Lepsze Jutro

Wyjątkowy kalendarz na rok 2020 przygotowało Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro. Znalazły się w nim fotografie dzieci z terapeutycznego przedszkola Mały Książę. Dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na pomoc uczniom uczęszczającym do placówki.

Na kartach kalendarza można zobaczyć m.in. sprzedawcę bagietek, telefonistkę, marynarza, szewca, malarza, pilota. W te postaci wcieliły się dzieci z terapeutycznego Przedszkola Mały Książę w Tarnowie. Kalendarz ma format zbliżony do A3, ma zaznaczone najważniejsze święta istotne dla osób chorych i z niepełną sprawnością. Sesje bezpłatnie zorganizowała Pracownia Filmu i Fotografii Margot z Tarnowa. – Cała ekipa bardzo się zaangażowała, zostały uszyte specjalne stroje, a dzieci czuły się na planie bardzo komfortowo – podkreśla Krzysztof Drwal. – Kalendarz jest jedną z form uczczenia jubileuszu piętnastolecia stowarzyszenia – dodaje. Organizacja działa w Tarnowie od 2005 r. i prowadzi cztery specjalistyczne placówki dla dzieci i młodzieży z niepełną sprawnością. Jedną z nich jest przedszkole Mały Książę, do którego uczęszczają dzieci z autyzmem, niewidome, słabowidzące, niedosłyszące i z niepełną sprawnością ruchową.

Kalendarz jest przedsięwzięciem charytatywnym. – Za zebrane pieniądze stowarzyszenie zamierza kupić protezy mowy MÓWik dla dzieci z autyzmem, sprzęt brajlowski dla niewidomych uczniów oraz wykładzinę do przedszkolnej sali teatralnej.
Kalendarz w cenie 20 zł można nabyć w sekretariacie Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro przy ul. Jana Kochanowskiego 30 oraz po wcześniejszym zamówieniu (+ 48 14 639 09 09, biuro@ichlepszejutro.pl) – również drogą wysyłkową.

Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro powstał w 2005 roku. Zajmuje się edukacją, terapią i rehabilitacją dzieci z niepełną sprawnością, udziela wsparcia i pomocy rodzicom dzieci poprzez przeprowadzanie konsultacji specjalistycznych i organizację zajęć oraz aranżowanie spotkań rekreacyjnych, zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin.Od 2015 r. Stowarzyszenie prowadzi w Tarnowie czterech specjalistyczne placówki: Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tarnowie, Punkt Przedszkolny „Mały Książę” w Tarnowie, Centrum Integracji Sensorycznej oraz Aktywną Świetlicę Terapeutyczną.

Inf. i foto: UM Tarnowa, https://www.facebook.com/ichlepszejutro/

Działalność Stowarzyszenia mozna wesprzeć finansowo:

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO

ul. Jana Kochanowskiego 30, 33-100 Tarnów

KRS: 0000237677

RACHUNEK BANKOWY: 87 1050 1562 1000 0022 9408 5457

Podaruj uśmiech – przekaż 1% podatku podopiecznym naszego Stowarzyszenia

PRZEKAZANIE 1% JEST WYJĄTKOWO ŁATWE.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nasz numer KRS 0000237677. Resztą formalności zajmie się urząd skarbowy.

Za pieniądze z Państwa podatków:
– finansujemy terapię i rehabilitację dzieci z niepełną sprawnością,
– prowadzimy Przedszkole „Mały Książę” dla dzieci z autyzmem,
– organizujemy wyjazdy integracyjne dla dzieci,
– szkolimy rodziców naszych podopiecznych.

Tarnów - najnowsze informacje