środa, 25 marca 2020 15:01

Wypadek w Oleśnie. Policjanci musili założyć kombinezony

Autor Marzena Gitler
Wypadek w Oleśnie. Policjanci musili założyć kombinezony

Służby ratunkowe i policjanci w kombinezonach ochronnych pomagali kierowcom samochodów, które zderzyły się w Oleśnie (pow. dąbrowski). Jeden z nich wrócił z Niemiec, gdzie mógł zarazić się koronawirusem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie, 23 marca na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Leśnej w Oleśnie. Dostawcze iveco zserzyło się z osobowym seatem.

Pierwsza na miejsca przybyła straż pożarna. Poszkodowany w wypadku mężczyzna jadący samochodem osobowym, poinformował z bezpiecznej odległości strażaków, że kilka dni temu wrócił z Niemiec i poprosił o zachowanie ostrożności. Jak się okazało kierujący seatem mieszkaniec powiatu dąbrowskiego jest zawodowym kierowcą wykonującym transport międzynarodowy. W związku z tym zwolniony jest z obowiązku kwarantanny po przekroczeniu granic, ale z uwagi na dobro służb oraz ich komfort pracy poinformował o swojej sytuacji.

Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. § 2 ust. 6 pkt. 3 i 4 w sprawie  ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii obowiązkowej kwarantanny nie stosuje się wobec kierowców wykonujących przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego.

Na miejsce zostały skierowany patrol dąbrowskiej drogówki wyposażony w pakiety ochronne. Policjanci w kombinezonach rozpytali kierowców i przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. Kierowca seata z uwagi na doznane obrażenia trafił do szpitala. Dochodzenie ustali winnego spowodowania tego wypadku.

Po zakończonej obsłudze zdarzenia środki ochronne funkcjonariuszy zostały zutylizowane, radiowozy zdezynfekowane  a policjanci po zakończonej służbie mogli bez obaw wrócić do swoich rodzin.

Dzięki odpowiedzialnej postawie mężczyzny policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy mieli możliwość przygotowania się i profesjonalnej obsługi wypadku drogowego.

inf. i foto: KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje