poniedziałek, 8 lutego 2021 07:20

Wypożyczający sprzęt mieli problem. Pomogła policja

Autor Mirosław Haładyj
Wypożyczający sprzęt mieli problem. Pomogła policja

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w styczniu bieżącego roku pożyczył elektronarzędzia oraz sprzęt budowlany, następnie oddał je do lombardów.

Do brzeskich policjantów w ostatnim czasie zaczęli zgłaszać się właściciele firm wypożyczających sprzęt budowlany i elektronarzędzia, którzy mieli problem  odzyskaniem wypożyczonego rzeczy od  jednego z klientów. Przedsiębiorcy nie mogli nawiązać kontaktu z osobą, która ten sprzęt wypożyczyła i nie zwróciła w wyznaczonym terminie. Okazało się, że sprawcą w każdym przypadku jest ten sam 43 – letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Jak ustalili policjanci mężczyzna pożyczając sprzęt, legitymował się swoim dowodem osobistym, problem jednak wynikał z faktu że sprawca ukrywał się przed właścicielami firm.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci szybko namierzyli 43-latka, który został zatrzymany. Okazało się, że sprawca wypożyczone wcześniej elektronarzędzia oddawał do lombardów, oszukując w ten sposób właścicieli tych placówek poprzez wprowadzenie ich w błąd co do prawa własności i możliwości dysponowania tym sprzętem. Funkcjonariusze odzyskali utracone elektronarzędzia, które z powrotem trafiły do rąk prawowitych właścicieli. Jak się okazało, niektórzy właściciele wypożyczalni nie byli jeszcze świadomi, że zostali oszukani i dopiero działania policjantów w tej sprawie uświadomiły im zagrożenie. 4 lutego 43- letni mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia oraz oszustwa. Za przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności, gdyż działał on w warunkach recydywy.

– Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą poczuli podwójną satysfakcję, albowiem na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku wpłynęło podziękowanie za wzorową pracę oraz szybkie i sprawne odzyskanie mienia. Najlepszą nagrodą dla policjantów za wykonaną pracę jest bowiem wdzięczność osób, którym mogli pomóc. „...Dzięki doskonałej pracy Pańskich pracowników, którzy sprawą zajęli się zanim ja zdążyłem się zorientować, że zostałem oszukany, udało się odzyskać przedmioty dzięki którym mogę prowadzić swoją działalność gospodarczą.......Może być Pan dumny ze swoich pracowników.”

– pisze policja.

Inf. i foto: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje