wtorek, 17 stycznia 2023 14:13

Wyprzedził policjantów. Był zdenerwowany. Liczyła się każda minuta

Autor Katarzyna Jamróz
Wyprzedził policjantów. Był zdenerwowany. Liczyła się każda minuta

W przeciągu dwóch dni, nowotarscy policjanci dwukrotnie pilotowali samochody z rodzącymi kobietami. Dzięki sprawnej akcji mundurowych ciężarne bezpiecznie i na czas dotarły do szpitala.

W niedzielę (15 stycznia) po południu dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety, u której rozpoczęła się akcja porodowa.

– Ciężarna była w drodze do szpitala, jednak z uwagi na korek w miejscowości Rdzawka dojazd był utrudniony. Po ustaleniu dokładnej lokalizacji pojazdu na miejsce został skierowany patrol nowotarskiej drogówki. Mundurowi, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczęli pilotaż skody z rodzącą kobietą do nowotarskiego szpitala

– relacjonuje podkom. Dorota Garbacz, oficer prasowa KPP w Nowym Targu.

Następnego dnia, wieczorem, policjanci ruchu drogowego jechali drogą krajową nr 47 w kierunku Klikuszowej. W pewnym momencie z tyłu nadjechał samochód osobowy marki Skoda, którego kierowca zamrugał światłami  i wyprzedził radiowóz. Policjanci zatrzymali pojazd, aby poznać powód pośpiechu kierującego.

– Za kierownicą siedział zdenerwowany mężczyzna, który wiózł do szpitala swoją ciężarną żonę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Funkcjonariusze bez wahania pomogli przyszłym rodzicom w bezpiecznym dotarciu do szpitala. O pilotażu samochodu z rodzącą kobietą poinformowali dyżurnego jednostki, a ten następnie personel nowotarskiego szpitala

– dodaje rzeczniczka.

Dzięki pomocy i sprawnie przeprowadzonych pilotaży przyszli rodzice na czas dotarli do szpitala i trafili pod opiekę specjalistów.

Źródło: KPP Nowy Targ
Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Edycja własna

Podhale

Podhale - najnowsze informacje