poniedziałek, 21 września 2020 06:58

Pożar dużego sklepu w Nowym Sączu! Ogromne straty

Autor Aleksandra Tokarz
Pożar dużego sklepu w Nowym Sączu! Ogromne straty

Dziś, kilka minut przed godziną 7 ogień pojawił się w sklepie Media Expert przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu.

[AKTUALIZACJA]

W akcji gaszenia ognia wzięło udział 16 zastępów straży pożarnej. Nie do końca znane są przyczyny pożaru. W nocy mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej. Na szczęście w momencie pojawienia się ognia, nikogo nie było w środku. Konstrukcja hali prawdopodobnie zostanie rozebrana.

Akcja była trudna, bo ogień objął cały dach budynku. Strażacy nie mogli wejść do jego wnętrza, ze względu na zagrożenie.

- Gdy strażacy dotarli na miejsce, dach był bardzo mocno nagrzany. Próbowaliśmy wejść do środka, ale niestety część dachu była już zapadnięta. Wysoka temperatura i zadymienie nie pozwoliły nam wejść bezpiecznie do budynku. Podjęliśmy działania chłodzące dach. Wycięliśmy kilka otworów, aby móc wejść do środka. Równocześnie polewamy wodą wnętrze budynku przez okna i drzwi. Mamy na miejscu ponad szesnaście zastępów, drabinę, podnośnik i trzy cysterny, a więc jak widać środków gaśniczych nam nie brakuje. Akcja jest bardzo niebezpieczna i trudna - podkreśla Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Ze względu na usytuowanie sklepu przy drodze łączącej Nowy Sącz i Stary Sącz, w mieście utworzyły się ogromne korki. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Straty wywołane przez pożar są bardzo duże. Pożar spowodował, że zawalił się dach budynku. Najprawdopodobniej będzie wymagać on rozbiórki lub gruntownego remontu. Większość asortymentu sklepu została zniszczona przez płomienie i wodę. Produkty, które przetrwały, zostały przetransportowane do magazynu.

***

Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza.

Więcej informacji wkrótce.

#aktualnie Płonie budynek handlowo usługowy w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej. Na miejscu ok. 10 zastępów Straży Pożarnej, kolejne zastępy w drodze. Trwa akcja gaśnicza.

Posted by 112malopolska.pl on Sunday, September 20, 2020

fot. małopolska112

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje