poniedziałek, 11 lipca 2022 11:37

"Z pojazdu zostały wyrzucone osoby na jezdnię". Trudny piątek na drogach regionu tarnowskiego

Autor Katarzyna Jamróz
"Z pojazdu zostały wyrzucone osoby na jezdnię". Trudny piątek na drogach regionu tarnowskiego

Dwukrotnie całkowicie zablokowana była autostrada A4 w kierunku Krakowa spowodowana zdarzeniami na 474 i 505 kilometrze tej drogi. W pierwszym przypadku 3 osobowy trafiły do szpitala, w drugim na szczęście nikt nie ucierpiał. Zamknięcie autostrady trwało kilkadziesiąt minut.

Około południa w piątek ( 8 lipca) do dyżurnego CPR-u wpłynęła informacja o wypadku drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego. Z opisu wynikało, że kierowca osobowego volvo stracił panowanie nad swoim pojazdem na 474 kilometrze autostrady w kierunku Krakowa. Świadkowie twierdzili, że z samochodu zostali wyrzuceni poza pojazd jego pasażerowie. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni oraz policjanci. Ci pierwsi udzielali pomocy poszkodowanym zabierając rannych do tarnowskiego szpitala, gdzie przetransportowano w sumie trzy osoby w wieku 18-19 lat. Policjanci natomiast ustalali okoliczności wypadku.

– Z relacji świadków oraz śladów zebranych na tym odcinku autostrady wynikało, że 21-letni, trzeźwy kierowca z Podkarpacia stracił panowanie nad kierowanym samochodem i na łuku drogi uderzył w bariery po lewej, a następnie po prawej stronie autostrady. Z pojazdu zostały wyrzucone osoby na jezdnię, a droga została całkowicie zablokowana. Utrudnienia w tym miejscu trwały do godzin południowych. Dopiero po godzinie 14 przywrócono ruch jednym pasem

– informuje tarnowska policja.

Około godziny 15, również na tarnowskim odcinku autostrady w kierunku Krakowa, tylko na 505 kilometrze (przed węzłem Tarnów-Centrum) zaczął tworzyć się długi zator, spowodowany zdarzeniem drogowym. Na miejscu interweniowali ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nikt nie ucierpiał. Policjanci ustalili, że kierowca skody w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (intensywnie padającym deszczu) wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Po usunięciu rozrzuconych elementów infrastruktury drogowej oraz zniszczonego samochodu ruch został przywrócony.

Policja apeluje o zdrowy rozsądek podczas kierowaniu samochodem, by nie dochodziło do podobnych zdarzeń drogowych.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje