czwartek, 7 stycznia 2021 14:17

Z urodzinami zaczekały do północy. Teraz dostaną prezenty od Małopolski

Autor Marzena Gitler
Z urodzinami zaczekały do północy. Teraz dostaną prezenty od Małopolski

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski wraz z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką przekazali symboliczne bony opiewające na 5 tys. zł, a także upominki rodzicom nowo narodzonych dzieci – które przyszły na świat w Małopolsce w pierwszych minutach 1 stycznia 2021 roku.

Tradycyjnie, samorząd województwa powitał również pierwsze małopolskie bliźniaki urodzone w 2021 roku. Rodzice bliźniąt otrzymali od Zarządu Województwa bon opiewający na 10 tys. zł wraz z upominkami.

Spotkanie z rodziocami i gratulacje uwagi na pandemię odbyły się online.

Pragnę powitać pierwsze dzieci urodzone w Małopolsce w 2021 roku. Witam Helenkę, Kornela oraz Jakuba. Witam także pierwsze małopolskie bliźnięta urodzone w 2021: Izabelę oraz Wiktorię. Serdecznie Państwu gratuluję i cieszę się, że od pierwszych minut nowego roku powiększa się nasza wielka małopolska rodzina. Jako samorząd województwa dokładamy wszelkich starań, by Małopolska była dobrym i bezpiecznym miejscem do życia i rozwoju - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Rodzice otrzymają upominki oraz symbolicznie czeki, za którymi pójdzie przekazanie środków finansowych do gmin, w których zameldowane są mamy dzieci - poinformował marszałek Witold Kozłowski.

Pierwsze dzieci urodzone w Małopolsce w 2021 roku

Pierwsi w nowym roku Małopolanie oraz jedna Małopolanka przyszli na świat dokładnie minutę po północy 1 stycznia 2021 r.

W  Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu urodziła się Helenka. Rodzicami są państwo Ilona i Karol, mieszkańcy Przyborowa (gm. Borzęcin, pow. brzeski).

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu urodził się Kornel. Rodzicami są państwo Patrycja i Przemysław, mieszkańcy Białej Niżnej (gm. Grybów, pow. nowosądecki).

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie urodził się Jakub. Rodzicami są państwo Ewelina i Filip, mieszkańcy Tarnowa.

Natomiast 3 stycznia w Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym UJASTEK w Krakowie urodziły się pierwsze w 2021 małopolskie bliźnięta. Izabela i Wiktoria, córki państwa Natalii i Kamila, mieszkańców Polanowic (gm. Słomniki, pow. krakowski).

inf. i foto: UMWM

Małopolska - najnowsze informacje