czwartek, 13 sierpnia 2020 11:14

Zabierzów: Graffiti przy torach kolejowych? 34-latek z Krakowa odpowie za zniszczenia

Autor Aleksandra Tokarz
Zabierzów: Graffiti przy torach kolejowych? 34-latek z Krakowa odpowie za zniszczenia

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali pseudografficiarza, który wymalował siedem ekranów dźwiękochłonnych przy linii kolejowej w gminie Zabierzów. 34-latek odpowie za umyślne uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj (12 sierpnia br.). Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie podczas patrolowania ulic zauważyli w okolicy torów kolejowych zaparkowany na poboczu samochód. Kiedy podjechali bliżej, okazało się, że pojazd jest pusty. Słyszeli jednak dochodzące z drugiej strony ekranów głosy. Wówczas udali się w to miejsce i ujawnili świeżo wymalowane osłony dźwiękochłonne i leżący przy nich czarny plecak z puszkami farb.

Stróże prawa natychmiast dokonali penetracji pobliskiego terenu za sprawcami zniszczenia mienia i chwilę później ujawnili trzy osoby, które jak się okazało, przyjechały wspomnianym samochodem. Okazało się, że to właśnie jedna z nich,34-latek z Krakowa, wykonał pseudograffiti, do czego sam też się przyznał. Policjanci ustalili, że zarówno znaleziony przy ekranach plecak, jak i pojazd, w którym także znajdowało się kilka puszek ze sprayem, są jego własnością. Mężczyzna miał także ślady farby na ubraniu.

Straty, jakie spowodował, oszacowano na kwotę 350 złotych. 34-latek odpowie za umyślne uszkodzenia mienia, które w tym wypadku jest wykroczeniem. Za ten czyn grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.

inf./fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje