czwartek, 20 maja 2021 10:01

[ZDJĘCIA] Zabójcze psy poszukiwane. Na swoim koncie mają 23 ofiary

Autor Mirosław Haładyj
[ZDJĘCIA] Zabójcze psy poszukiwane. Na swoim koncie mają 23 ofiary

23 króliki padły ofiarą dwóch psów, które wdarły się do gospodarstwa pana Bogdana Chojeckiego w Leszczynie (gminie Trzciana), na południu powiatu bocheńskiego. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano 16 maja, około godz. 8:00.

Poszkodowany gospodarz prosił osoby, które rozpoznają psy, o przekazanie pomocnych informacji.

– Dwa psy wdarły się na posesję, na której znajdowały się króliki, następnie przegryzły siatkę i folię z tunelu i urządziły sobie polowanie, w którym zagryzły 22 króli

– relacjonował.

Pan Bogdan prowadził hodowlę przydomową, jak powiedział w rozmowie z naszą redakcją, "na własne potrzeby". Mimo to szkody są znaczne. Straty w hodowli wyceniono na 1150 zł, do tego dochodzi uszkodzona siatka i folia. Łącznie określono je na 2,5 tys. Widok pobojowiska był naprawdę makabryczny, bo niektórym królikom psy odgryzły głowy.

Uszkodzone ogrodzenie/ Fot.: Bogdan Chojecki, archiwum własne
Zagryzione króliki/Fot.: Bogdan Chojecki, archiwum własne
Zagryzione króliki/Fot.: Bogdan Chojecki, archiwum własne

Najsmutniejsze w całej sytuacji jest to, że ofiarami psów w przeważającej większości podały młode osobniki (21 sztuk), które miał dopiero osiem tygodni. W sumie zostało zagryzione zostały 23 króliki.

Zidentyfikowany pies/Fot.: Bogdan Chojecki, archiwum własne

Jednego psa udało się sfotografować. W trakcie rozmowy z panem Bogdanem, okazało się, że zgłosiła się do niego właścicielka poszukiwanego czworonoga, która próbowała tłumaczyć, że musiało dojść do pomyłki. Jednak po oglądnięciu nagrania z kamery video, zdecydowała się pokryć połowę strat poniesionych przez gospodarza.

Nadal poszukiwany jest właściciel drugiego psa. Zwierze było nieco mniejsze od swego rozpoznanego kompana. Czworonóg posiadał też ciemniejszą sierść i wyglądał na osobnika rasy myśliwskiej. Podobnie jak jego odnaleziony kolega miał obrożę i był zadbany. Niestety nie udało się uzyskać dobrego zdjęcia z kamery. Jeśli ktoś wie, kto jest właścicielem psa proszony jest o kontakt: 693846655 bądź 14/ 648 44 20.

Fot. i inf.: Bogdan Chojecki

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje