środa, 25 stycznia 2023 09:33

Zachowywał się wulgarnie i agresywnie. W ręku trzymał siekierę

Autor Katarzyna Jamróz
Zachowywał się wulgarnie i agresywnie. W ręku trzymał siekierę

Andrychowscy policjanci zatrzymali agresywnego 28-letniego mężczyznę, który straszył domowników siekierą, a następnie groził nią policjantom, aby tylko uniemożliwić im podjęcie interwencji.

Kilka dni temu, policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie jednej z posesji w gminie Wieprz miał straszyć domowników siekierą. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, osoby zgłaszające wskazały awanturującego się mężczyznę. 28-latek zachowywał się wulgarnie i agresywnie. W ręku trzymał siekierę, którą wymachiwał w kierunku funkcjonariuszy i groził im, że jeśli wejdą na teren jego posesji to jej użyje.

– Pomimo wielokrotnych wezwań policjantów do odrzucenia niebezpiecznego przedmiotu, mężczyzna w ogóle nie reagował. W pewnym momencie, jeden z funkcjonariuszy wykorzystał nieuwagę 28-latka i obezwładnił go. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wadowicach do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Wieprz usłyszał zarzut wymuszania zaniechania prawnej czynności służbowej (art. 224 §2 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat

– informuje policja.

Po wykonanych czynnościach 28-latek został osadzony w jednym z zakładów karnych, w którym będzie odbywał zasądzone 90 dni kary pozbawienia wolności.

Fot. KPP Wadowice 

Inf. KPP Wadowice
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje