wtorek, 8 lutego 2022 14:50

Kraków: Zakochani pobiegną po raz szósty! W niedzielę 6. Bieg Walentynkowy

Autor Joanna Obajtek
Kraków: Zakochani pobiegną po raz szósty! W niedzielę 6. Bieg Walentynkowy

Walentynki to święto zakochanych, które odbędzie się już za tydzień. Jednym ze sposobów spędzenia tego czasu może być wspólny bieg w szóstej edycji krakowskiego Biegu Walentynkowego w Parku  im. dr Henryka Jordana. Start już w niedzielę!

W niedzielę 13 lutego w Parku im. dr Henryka Jordana rusza już szósta edycja znanego Krakowskiego Biegu Walentynkowego dla par. To największa impreza w Polsce dla osób zakochanych w bieganiu. Celem - jak co roku - jest uczczenie Święta Zakochanych w sposób aktywny oraz zachęcenie mieszkańców Małopolski do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem.

Walentynki "w biegu"

Kraków to miasto bardzo atrakcyjne dla turystów, a dla par wręcz idealne do spędzenia Walentynek. To dlatego co roku w biegu uczestniczy tak dużo osób. Uczestnicy poprzednich edycji Biegu Walentynkowego oceniają na plus trasę biegu w kształcie serca. Przebiega ona głównie ścieżkami Parku im. Henryka Jordana w Krakowie, gdzie biegacze mijają popiersia wielu zasłużonych bohaterów narodowych.

Miasto Kraków przygotowało film promujący bieg, który krąży już od dłuższego czasu w sieci:

Bieg "w parze" dla każdego

Kategoria „pary” to mało spotykana formuła biegu. Tutaj każda para biegnie wspólnie, złączona specjalną opaską. Co roku, dla uczestników przewidziany jest pakiet startowy. Tym razem każdy z otrzyma numer z chipem do pomiaru czasu i oryginalne skarpetki biegowe z hasłem „All you need is RUN”. Na zwycięzców czekają zaproszenia do hoteli, salonów kosmetycznych, restauracji, teatru, kina, a nawet term. Jest o co walczyć, ale tu najważniejsza jest zabawa. Poza tym każdy z uczestników po pokonaniu określonego dystansu dostanie pyszną wuzetkę i medal.

Bieg w parze to motywacja dla małżeństw i par, by wspólnie trenować, zmierzyć się z wyzwaniem i lepiej zrozumieć pasję partnera. W Biegu Walentynkowym może wziąć udział każdy. Dystans to 5 kilometrów. Można biec albo spacerować. Dla lubiących biegać, poza kategorią biegu „dla par” jest jeszcze bieg dla singli „do wzięcia”.

Krakowski Bieg co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwsza edycja miała miejsce w 2016 roku, a w edycji wzięło udział 700 osób. Później liczba uczestników się powiększała. W latach 2018 – 2020 pobiegło aż 1300 osób! Ile osób pobiegnie w tym roku? Czy to będzie rekord?

Fot. krakow.pl/materiały prasowe oraz Fot.itmbw.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje