środa, 18 stycznia 2023 10:34

Zakopane od rana bez wody. Co się dzieje?

Autor Marzena Gitler
Zakopane od rana bez wody. Co się dzieje?

Od rana w wielu tatrzańskich hotelach i pensjonatach brakuje wody w kranach. Mieszkańcy zostali poinformowani o planowanym braku wody w nocy w nocy z 17 na 18 stycznia, tymczasem w wielu domach do tej pory jej nie nie ma.  

Jak informowało miasto, SEWiK spółka dostarczająca wodę do domów, zaplanowała przerwę w dostawie wody w związku z pracami na sieci wodociągowej związanej z wykonywaniem inwestycji pt.: „Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego przy dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch”. Przerwa miała nastąpić w nocy z 17 na 18 stycznia od godz. 23:00. "Bardzo prosimy mieszkańców o zabezpieczanie wody do picia i celów sanitarnych na okres prowadzonych robót" - poinformowano.

Mieszkańcy w mediach społecznościowych alarmują, że krany sa nadal suche. To wielki problem, zwłaszcza, ze w związku z tym, że rozpoczęły się ferie, w mieście jest wielu turystów.

Okazuje się, że dostawy wody wrócił ale tylko w części Zakopanego. Jest już na Szymonach i Pardałówce, ale nadal nie ma jej w całej górnej części miasta, w rejonie ul. Makuszyńskiego i na górnych Alejach 3 Maja.

Na stronach miejskiej spółki nie ma informacji o tym, kiedy wróci woda do pozostałych domów.

fot. Pixabay.com

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka