wtorek, 1 lutego 2022 10:00

Zalety ubezpieczenia na życie

Autor Artykuł sponsorowany
Zalety ubezpieczenia na życie

Każdy odpowiedzialny człowiek powinien rozważyć zakup ubezpieczenia na życie, które w wielu trudnych sytuacjach życiowych okaże się wsparciem, nie tylko dla samego ubezpieczonego, ale i dla jego bliskich. Zanim jednak decyzja o takiej inwestycji zostanie podjęta, warto przeanalizować dostępne na rynku ubezpieczeniowym oferty, a także poznać korzyści płynące z takiej formy ochrony.Ubezpieczenie na życie

Jest produktem, który zapewnia ubezpieczonemu ochronę finansową w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia zawartego w polisie, a także uposażonym przez niego bliskim, którym ubezpieczyciel wypłaci odpowiednie świadczenie finansowe po śmierci osoby ubezpieczonej. Wybierając taką ochronę, należy dokładnie przeanalizować własne potrzeby i możliwości finansowe, aby oferta ubezpieczenia była dla nas odpowiednia. Spersonalizowane zawarcie ochrony pozwala na ustalenie sumy ubezpieczenia na życie i zakup ewentualnych rozszerzeń ochrony, które wpływają na wysokość składki polisy.

Korzyści ubezpieczenia na życie

Główną zaletą ubezpieczenia na życie jest fakt, że można je zakupić w dowolnie wybranej formie i zakresie. Ponadto, taką ochronę można zakupić zarówno dla dziecka w postaci ubezpieczenia NNW, dla całej rodziny, dla dorosłych w formie indywidualnej lub grupowej w zakładzie pracy i dla osób starszych. Wybór ubezpieczenia współcześnie jest elastyczny i faktem jest, że towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw klientom. Do wyboru jest również czas trwania ochrony, polisę można zakupić bowiem na czas określony lub bezterminowo. Interesującą opcją może być także możliwość połączenia funkcji ochronnej polisy z funkcją inwestycyjną, gdzie gromadzone środki lokuje się w instrumenty finansowe. Może to poskutkować pomnożeniem kapitału, ale jest też związane z ryzykiem finansowym. Ta funkcja powinna być dobrze przemyślana, choć niewątpliwie niesie ze sobą korzyści inwestycyjne i może być zabezpieczeniem na emeryturę. Osoby posiadające kredyt hipoteczny mogą potraktować ubezpieczenia na życie jako zabezpieczenie jego spłaty w przypadku zgonu. Bardzo ważną zaletą polisy na życie jest to, że świadczenie wypłacane z polisy nie może być zajęte w postępowaniu komorniczym, nie wchodzi też w skład masy spadkowej i jest wolne od podatku od darowizn.

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie na życie jest gwarantem poczucia komfortu i bezpieczeństwa, a także inwestycją nie tylko w zdrowie, ale i finanse naszych najbliższych. Korzyści płynące z posiadania takiego ubezpieczenia z całą pewnością przewyższa poniesione koszty składek. Ponadto, nie ma nic cenniejszego, niż zagwarantowanie najbliższym wsparcia finansowego w trudnych chwilach po stracie bliskiej osoby.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje