piątek, 26 kwietnia 2024 09:01

Atrakcyjny weekend w Krakowie. Co będzie się działo?

Autor Katarzyna Domagała
Atrakcyjny weekend w Krakowie. Co będzie się działo?

W Krakowie trudno nudzić się w weekendy. To miasto zawsze ma coś w zanadrzu! Tym razem będzie sporo aktywności i kultury. Od maratonu fitness, ParkoBusa po spektakle teatralne. Koniecznie sprawdźcie, jeśli chcecie spędzić ten weekend w Krakowie.

Maraton fitness

Jak najlepiej wykorzystać energię i zapał do ćwiczeń lub znaleźć motywację do ich wykonywania? Miasto Kraków proponuje udział w III Maratonie Fitness w małej hali TAURON Areny Kraków. By dołączyć do wydarzenia, wystarczy pobrać wejściówkę.

Specjalnie w ramach kampanii "Kraków w formie" przygotowaliśmy kolejną, a zarazem ostatnią pulę bezpłatnych wejściówek! Poziom Twojego zaawansowania w tym treningu nie ma znaczenia – najważniejsze są chęci i gotowość do działania. Widzimy się już 27 kwietnia - informuje Miasto.
Źródło: krakow.pl

ParkoBus

W mieście rusza również ParkoBus!

Już od kilku lat wspólnie podróżujemy ParkoBusem po wyjątkowych i często nieznanych zielonych miejscach w Krakowie. Wycieczki zaplanowane w tej edycji pokażą różnorodność świata przyrody, która w zależności od pory roku, potrafi wzbudzać ciekawość. Po zielonych zakamarkach, ze zwróceniem uwagi na życie zwierząt, już 27 kwietnia, poprowadzą uczestników edukatorzy przyrodniczy oraz przedstawiciele środowisk naukowych - czytamy na stronie Miasta Kraków.
Źródło: krakow.pl

Biegi w Nowej Hucie

Ten weekend to również czas na wiosenną edycję zawodów w biegach crossowych "Nowa Huta w czterech smakach".

Niestrudzenie odkrywamy na sportowo urokliwe zakątki Nowej Huty i dbamy o formę. Tradycyjnie już będziemy ścigać się na dystansach 5 i 10 kilometrów. Startujemy w niedzielę, 28 kwietnia, z Przylasku Rusieckiego. Obowiązują zapisy - zapowiada Miasto Kraków.
Źródło: krakow.pl

Łaźnia Nowa zaprasza na "Gości Wieczerzy Pańskiej"

Jedyne w Krakowie pokazy spektaklu "Goście Wieczerzy Pańskiej” w reżyserii Tomasza Fryzła (produkcja: Nowy Teatr w Warszawie), które odbędą się 28 kwietnia o godz. 17.00 i 19.15. Na scenie będzie można zobaczyć Mariusza Bonaszewskiego, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, Marka Kalitę oraz Wojciecha Kalarusa.

Źródło: krakow.pl

"Circus Caravana" − międzynarodowy spektakl o tematyce uchodźczej

Z kolei Teatr KTO zaprasza na premierę międzynarodowego spektaklu wizualno-muzyczno-ruchowego o tematyce uchodźczej organizowanego w ramach projektu "Icebreaking". Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.00 na pl. Wielkiej Armii Napoleona przy ul. Powiśle. Spektakl podejmuje tematykę zacieśniania więzi pomiędzy mieszkańcami krajów V4 a uchodźcami z Ukrainy.

Źródło: krakow.pl

Miejskie kontrole rowerowe

Miasto Kraków zaprasza również mieszkańców na kolejne miejskie bezpłatne kontrole rowerowe. Potrwają one do końca maja. Najbliższa okazja już w sobotę, 27 kwietnia, na alei Róż w godz. od 9.30 do 17.30.

Źródło: krakow.pl

Źródło: krakow.pl

Fot.: Mateusz Łysik


Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka