piątek, 8 września 2023 09:02

Zamiast prawdziwków, znalazł w lesie niewybuch z czasów II Wojny Światowej

Autor Patryk Trzaska
Zamiast prawdziwków, znalazł w lesie niewybuch z czasów II Wojny Światowej

Piękna  pogoda zachęca na wycieczki lub spacery do lasu. Okazuje się jednak, że poza grzybami możemy jednak natrafić na znaleziska, które mogą okazać się niebezpieczne. W Makowie Podhalańskim grzybiarz zamiast prawdziwka znalazł granat z czasów II wojny  światowej.

Do Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim, wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny zbierającego grzyby w lesie, który napotkał przedmiot wyglądający na niewybuch.

Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili, że znaleziony przedmiot to niewybuch. Na miejsce został skierowany też funkcjonariusz specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który określił przedmiot jako granat moździerzowy, który pochodzi prawdopodobnie z czasów  II wojny światowej.

Policjanci  zabezpieczyli groźne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z  jednostki wojskowej, który przetransportuje granat na poligon celem  jego neutralizacji.

Policja przypomina, w przypadku znalezienia tego typu przedmiotów pamiętajmy, aby ich nie dotykać. Pomimo upływu lat, są one w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Jeśli to możliwe, należy  miejsce oznaczyć i jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 112.

fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka