wtorek, 28 maja 2024 12:15

Zaplątał się w sznurek, z którego nie mógł się uwolnić. Z pomocą ruszyli strażacy

Autor Katarzyna Jamróz
Zaplątał się w sznurek, z którego nie mógł się uwolnić. Z pomocą ruszyli strażacy

We wtorek (28 maja) Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało zgłoszenie o potrzebującym pomocy gołębiu. Ptak zaplątał się w siatkę, z której nie mógł się uwolnić. Według osoby zgłaszającej zwierzę tkwiło w "pułapce" od dłuższego czasu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (28 maja) przed południem. Osoba zgłaszająca poinformowała pracowników KTOZ, że na jednej z ulic w centrum Krakowa znajduje się gołąb, który potrzebuje pomocy.

Zwierzę zabrano do schroniska

Na miejscu okazało się, że ptak miał nóżki splątane sznurkiem, który zahaczył się o kolce zamontowane przy oknie. Kolce te miały zniechęcać ptaki do przesiadywania w tym miejscu. Ze względu na wysokość, na której znajdował się gołąb, konieczne było wezwanie Straży Pożarnej. Funkcjonariusze zareagowali natychmiastowo – dzięki ich szybkiej oraz profesjonalnej interwencji udało się uwolnić ptaka z "pułapki".

Otrzymaliśmy zgłoszenie o gołąbku, który zaplątał się w siatkę na jednej z ulic w centrum Krakowa. Wg zgłaszającej, ptak...

Opublikowany przez KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Wtorek, 28 maja 2024

Zwierzę obecnie przebywa w schronisku, gdzie otrzyma niezbędną opiekę i czas na odzyskanie sił. Po pełnym wyzdrowieniu ptak będzie miał dwie możliwości – albo odlecieć na wolność, albo pozostać w schroniskowym gołębniku, gdzie znajdzie bezpieczne schronienie.

Fot. KTOZ - Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka