piątek, 29 listopada 2019 14:57

Zawoja. Pożegnano policjanta Pawła Burdyla, który zginął tragicznie w Tarach

Autor Mirosław Haładyj
Zawoja. Pożegnano policjanta Pawła Burdyla, który zginął tragicznie w Tarach

28 listopada odbyły się pogrzeb st. sierż. Pawła Burdyla, funkcjonariusza Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Jordanowie, który zginął podczas wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13:30 mszą żałobną w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zawoi Górnej. Starszy sierżant Paweł Burdyl został pochowany na cmentarzu parafialnym mieszczącym się obok kościoła.

W uroczystościach pogrzebowych w Zawoi, oprócz rodziny, bliskich, przyjaciół, a także mieszkańców Zawoi, liczny udział wzięli ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w którym Paweł Budryl czynnie działał jako ratownik. Policję reprezentowało ścisłe kierownictwo m.in. w imieniu Komendanta Głównego Policji, insp. Piotr Kulesza – Zastępca Dyrektora Biura Prewencji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i insp. Piotr Morajko – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, a suską Policję Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusz Drobny.

Śmierć st. sierż. Pawła Burdyla, to tragedia dla całej polskiej Policji, która łączy się w bólu z jego rodziną. Pogrzeb odbył się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. W ostatniej drodze Pawłowi towarzyszyły także poczty sztandarowe i kompania reprezentacyjna, która na jego cześć oddała salwę honorową. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej wpływają listy kondolencyjne z wyrazami współczucia po śmierci funkcjonariusza, m. in. od Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu, a także od Dyrektora Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje