poniedziałek, 6 czerwca 2022 12:56

Zderzenie dwóch osobówek. Poszkodowana 70-latka trafiła do szpitala

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zderzenie dwóch osobówek. Poszkodowana 70-latka trafiła do szpitala

6 czerwca o godzinie 6:56 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna zostały wezwane do działań w Łososinie Dolnej. To właśnie tam doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do najechania samochodu Volkswagen LT, którym podróżowali obywatele Bułgarii na tył samochód Peugeot 208. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży. Pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Volkswagen LT na pobliskim parkingu, a Peugeot w przydrożnym rowie. Ruch na drodze był zablokowany.

Samochodami podróżowało łącznie pięć osób. Jedna z osób uskarżała się na dolegliwości.  Z pojazdu Volkswagen LT nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych na jezdnię. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wsparciu psychicznym osoby poszkodowanej. W trakcie przeprowadzonego badania urazowego i oceny stanu osoby poszkodowanej na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego. Osoba poszkodowana o własnych siłach udała się do karetki. Poszkodowana 70 letnia pasażerka została zabrana do szpitala.

Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje