niedziela, 29 sierpnia 2021 13:16

[ZDJĘCIA] Biegiem na Zakrzówek po raz 5

Autor Tomasz Stępień
[ZDJĘCIA] Biegiem na Zakrzówek po raz 5

Prawie 300 osób w pochmurne niedzielne popołudnie biegło na jednej z najpiękniejszych tras spacerowych i biegowych w Krakowie. To już piąta edycja imprezy „Biegiem na Zakrzówek”.

„Biegiem na Zakrzówek 5!” to impreza rozgrywana nad krakowskim zalewem Zakrzówek będącym miejscem wypoczynku wielu mieszkańców miasta. Jej kolejna edycja odbyła się w niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. Podczas 5. edycji wydarzenia, biegacze mogli sprawdzić się na dystansach 10 km i 3 km. Nie zabrakło także biegów dla dzieci.

– Organizując piątą edycję imprezy Biegiem na Zakrzówek będziemy promować krakowskie Skałki Twardowskiego, Górki Pychowickie oraz Zalew Zakrzówek, jako miejsca dogodne do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej – mówią organizatorzy, Stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”, czyli w skrócie: „ITMBW”. – Chcemy także ukazać, że przy użyciu odpowiednich środków bezpieczeństwa jest to wbrew wszelkim stereotypom miejsce bezpieczne i przyjazne aktywności biegowej. Zarazem ukażemy po raz kolejny wszystkim mieszkańcom Krakowa i Małopolski, że nie trzeba wyjeżdżać z miasta, aby znaleźć odrobinę spokoju i zieleni – dodają.

ITMBW od 7 lat zajmuje się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu, a w szczególności popularyzowanie idei biegania. Organizuje 4 imprezy biegowe w Krakowie. Cykl rozpoczyna największy w kraju Bieg Walentynkowy organizowany w Parku Jordana na dystansie 5 km, w którym w rokrocznie (w latach 2018-2020) bierze udział 1 300 uczestników (dotychczas odbyło się jego 5 edycji). Następnymi zawodami cyklu są kwietniowe zawody Biegiem na Bagry rozgrywane nad zalewem Bagry (5 edycji).  W maju na terenie Uzdrowiska Kraków – Swoszowice organizowany jest Bieg Swoszowicki (7 edycji). Natomiast cykl kończy impreza Biegiem na Zakrzówek nad krakowskim zalewem Zakrzówek, którego 5 edycja właśnie się odbyła.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje