czwartek, 27 sierpnia 2020 07:22

[Zdjęcia] Prawie 300 zawodników wzięło udział w IV Memoriale im. Edwarda Szklarczyka

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Prawie 300 zawodników wzięło udział w IV Memoriale im. Edwarda Szklarczyka

Miting organizowany jest przez Małopolski Związek Lekkoatletyki przy współudziale Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Prawie 300 zawodników z całej Polski wzięło udział w czwartym mitingu lekkoatletycznym "I Ty możesz zostać mistrzem" - Memoriał im. Edwarda Szklarczyka przeprowadzonym na miejskim stadionie sportowym w Suchej Beskidzkiej. Tegoroczna impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym ilość zawodników, którzy zjechali się na to sportowe wydarzenie z całej Polski miedzy innymi z  KS AZS AWF Kraków, Technik Augustów, Tempo Kęty czy UKS Bieganie, kluby sportowe z Teresina, Sanoka. W Suchej Beskidzkiej wzięło udział wielu lekkoatletów, którzy już teraz znajdują się w kadrze narodowej naszego kraju.

Zawodnicy rywalizowali w takich dyscyplinach jak: biegi na 100 m, 200 m, 400 m, memoriałowy bieg na 800 m, bieg na 1500 m, a także skok w dal, trójskok, skok wzwyż, rzut kulą i oszczepem. Miting zakończył bieg amatorów zarówno kobiet jak i mężczyzn  ku pamięci Edwarda Szklarczyka na 3000 m., w którym  reprezentację miała Suska Grupa Biegowa prowadzona przez trenera Marka Witkowskiego.

Na stadionie nie brakowało wrażeń i, pomimo początkowo obfitych opadów deszczu, zawody w Suchej Beskidzkiej ściągnęły rzesze kibiców, którzy dopingowali zmagania lekkoatletów w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Szczegółowe wyniki poszczególnych dyscyplin na stronie internetowej Małopolskiego Związku Lekkoatletyki  w Krakowie w zakładce WYNIKI.

Celem imprezy, która już od 4 lat organizowana jest na stadionie sportowym w Suchej Beskidzkiej jest promocja zdrowego stylu życia, popularyzacja i upowszechnienie lekkiej atletyki oraz stworzenie atrakcyjnej oferty zajęć sportowych dla dzieci i dorosłych. Miting wpisany jest do kalendarza Małopolskiego Związku Lekkoatletycznego.

Głównym punktem zawodów jest bieg Memoriałowy im. Edwarda Szklarczyka na 800 m mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka. Poświęcony jest wybitnemu lekkoatlecie, mieszkańcowi Suchej Beskidzkiej,  byłemu zawodnikowi Babiej Góry (1960-1961), Legii Warszawa (1962-1965) i Zawiszy Bydgoszcz (1966-1971), który specjalizował się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W 2005 roku Rada Miejska w Suchej Beskidzkiej nadała Edwardowi Szklarczykowi honorowy tytuł „Zasłużony dla Miasta Sucha Beskidzka”.

Inf. i foto: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje