czwartek, 25 czerwca 2020 07:09

[Zdjęcia] Sprzęt do walki z koronawirusem trafił w ręce OSP

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Sprzęt do walki z koronawirusem trafił w ręce OSP

W ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, 24 czerwca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie jednostki OSP z Powiatu Miechowskiego otrzymały sprzęt i środki ochrony. Zakup współfinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Specjalne zestawy przeznaczone są m.in. do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Składają się z opryskiwacza spalinowego, 5 kg koncentratu - środka wirusobójczego, 4 szt. kombinezonów ochronnych, 4 szt. półmasek ochronnych typu FFP2, 50 par nitrylowych rękawiczek ochronnych, 1 litra oleju silnikowego oraz 4 szt. gogli ochronnych.

O tym, jak ważny jest odpowiedni sprzęt w dobie pandemii, mówił mł. bryg. Michał Majda, komendant KP PSP. Dziękował ochotnikom za ich działania w tym trudnym okresie, który, ma nadzieję, jak najszybciej się zakończy powrotem do normalności.

Starosta miechowski Jacek Kobyłka również dziękował strażakom za ich służbę w walce z przeciwnikiem, choć niewidocznym, jednak odciskającym znacznie swe piętno w naszym życiu.

– Bardzo się cieszę, że druhowie strażacy ochotnicy oraz zawodowi, bardzo aktywnie włączyli się w walkę z czyhającą zarazą

– mówił, wyrażając równocześnie zadowolenie, że będzie ich w tej walce wspierał przekazywany sprzęt.

Mirosław Dróżdż, radny Sejmiku oraz dyr. Szpitala św. Anny w Miechowie, wspomniał, iż z początkiem bieżącego roku i kryzysu Zarząd Województwa Małopolskiego podjął bardzo szybkie decyzje o przesunięciu środków europejskich na działania związane z walką z koronawirusem. Dzięki temu, bardzo szybko dodatkowe środki trafiły do placówek ochrony zdrowia i straży pożarnych. Był to jeden z elementów, który złożył się na łagodniejszy przebieg wirusa w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Radny Dróżdż zaznaczył, że od początku epidemii, udział strażaków zawodowych i ochotników jest nieoceniony.

Zastępca komendanta st. kpt. Mariusz Idzik odczytał list od Zarządu Województwa Małopolskiego, skierowany do strażaków ochotników ziemi miechowskiej. Marszałkowie Witold Kozłowski i Łukasz Smółka podkreślali, że dokładają wszelkich starań, aby wspierać wszystkie służby odpowiadające za bezpieczeństwo Małopolan wobec zintensyfikowanych działań nakierowanych na skuteczną walkę z koronawirusem, w tym zdecydowane wsparcie małopolskich służb ratowniczych.

koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje