czwartek, 21 marca 2024 07:29

Zgubiła ich „miłość” do klocków Lego. Mogą trafić do więzienia na 5 lat

Autor Mirosław Haładyj
Zgubiła ich „miłość” do klocków Lego. Mogą trafić do więzienia na 5 lat

Dwóch 34-latków zostało zatrzymanych pod zarzutem kradzieży zabawek z hurtowni, w której pracowali. Wartość strat oszacowano na ok. 50 000 zł. Podejrzanym grozi kara nawet 5 lat więzienia.

12 marca policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży klocków Lego w jednej z krakowskich hurtowni.

-Od jakiegoś czasu z magazynu hurtowni znikały znaczne ilości zabawek oraz innych artykułów, a kierownicy firmy podejrzewali, że kradzieży mogą dokonywać pracownicy firmy. Właściciele hurtowni przeprowadzili wizję lokalną i ujawnili rejony w pomieszczeniach magazynu, które nie były objęte monitoringiem. Zdecydowali się na zamontowanie w tym miejscu ukrytych kamer, co zaowocowało szybkim ustaleniem podejrzanych i powiadomieniem policji w momencie, kiedy mężczyźni wynosili towar z magazynu, nieświadomi tego, że ich proceder rejestruje oko kamery

-przekazuje policja.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu, zatrzymali dwóch 34-latków. W bagażniku samochodu należącego do jednego z mężczyzn znaleziono pudełka z klockami Lego o wartości ponad 4 tysięcy złotych.

Jak udało się ustalić, 34-latkowie okradali swojego pracodawcę od października 2023 roku. Wartość strat oszacowano na ok. 50 tys. zł. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Inf.: policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka