czwartek, 30 lipca 2020 06:22

Złapano złodzieja, który ukradł rower uczestnika zawodów w Zawoi wart 12 tys. złotych

Autor Mirosław Haładyj
Złapano złodzieja, który ukradł rower uczestnika zawodów w Zawoi wart 12 tys. złotych

Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, a mężczyznę  odpowiedzialnego za tę kradzież zatrzymali w … Gorzowie Wielkopolskim.

19 lipca, w czasie odbywających się zawodów rowerowych, na jednym ze stoków  narciarskich w Zawoi doszło do kradzieży roweru jednego z uczestników.  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim pracujący na miejscu mieli bardzo utrudnione zadanie, gdyż podczas trwania zawodów cały czas  trwała migracja zawodników, jak i osób im towarzyszących.

Policjanci ustalili  rysopis sprawcy oraz okoliczności kradzieży. Podczas trwania dochodzenia mundurowi weryfikowali różne napływające do nich, czasami sprzeczne informacje. Początkowo trop doprowadził ich w rejon jednego z powiatów Małopolski, lecz dalsze czynności w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, że rower był widziany na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Po przekazaniu  informacji miejscowym policjantom, sprawca wraz z rowerem został szybko  namierzony i zatrzymany. Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

-Przypominamy  właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że  często to okazja czyni złodzieja. Niekiedy wystarczy chwila  nieuwagi, aby złodziej zabrał pozostawiony bez nadzoru i zabezpieczeń  rower

-apeluje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej, asp.szt. Wojciech Copija.

Inf.: Policja w Suchej Beskidzkiej

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje