środa, 28 kwietnia 2021 08:29

Zmarł były przewodniczący Rady Miejskiej w Sułkowicach

Autor Norbert Kwiatkowski
Zmarł były przewodniczący Rady Miejskiej w Sułkowicach

W wieku 63 lat zmarł Wiesław Moroń - były wieloletni radny miejski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w latach 2012-14 na terenie Sułkowic.

Na stronie gminy Sułkowice pojawił się komunikat, który najlepiej oddaje osobę zmarłego Wiesława Moronia: Odszedł człowiek o wielkim sercu, zasłużony dla Sułkowic. Społecznik i przyjaciel, kierujący się dobrem drugiego człowieka. Aktywnie uczestniczył w życiu społeczności lokalnej, z empatią i oddaniem starał się rozwiązywać problemy mieszkańców. Zawsze uśmiechnięty i serdeczny, z głową pełną pomysłów. Z dużym zaangażowaniem wspierał działalność Grupy Środowiskowej Stowarzyszenia Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Kolonia”,
będąc inicjatorem przedsięwzięć i działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Niedościgniony wzór samorządowca. Wieloletni Radny Rady Miejskiej w Sułkowicach i Przewodniczący Komisji ds. Przeciwdziałania Bezrobociu, Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Socjalnych.

Wiesław Moroń od 2002 roku był aktywnie związany z Radą Miasta Sułkowice. W kadencji 2006 – 2010 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej i przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów, natomiast od 2012 do 2014 roku był przewodniczącym Rady Miejskiej w Sułkowicach.

Info oraz foto: Gmina Sułkowice

Myślenice - najnowsze informacje