piątek, 17 kwietnia 2020 15:19

Zmarł „Stanley”, policjant, jeden z Wolbromiaków. Miał 48 lat

Autor Tomasz Stępień
Zmarł „Stanley”, policjant, jeden z Wolbromiaków. Miał 48 lat

Zmarł Sławomir Imiołek, członek zespołu Wolbromiacy, oficer policji w Olkuszu. Wczoraj był jego pogrzeb. Koledzy z zespołu i komendy nawet nie mogli przyjechać go pożegnać.

Służbę w Policji pełnił od 1991 roku do 31 października 2015. Początkowo służył w Komisariacie Policji II w KMP w Katowicach, a od 1 kwietnia 2007 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu, zajmując kolejne stanowiska służbowe: detektywa, specjalisty a następnie Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego.

Wcześniej, w latach 1986-90, był członkiem Zespołu Pieśni i Tańca "Wolbromiacy". Koledzy nazywali go "Stanley". Razem z zespołem występował na scenach krajowych i zagranicznych, tańcząc poloneza i mazura w szlacheckich strojach, śpiewając przyśpiewki i tańce włoskie, rumuńskie, greckie, rosyjskie, hiszpańskie, macedońskie i ukraińskie. Razem z zespołem zdobywał wyróżnienia i nagrody na przeglądach.

- Niestety, epidemia koronawirusa uniemożliwia nam - "Wolbromiakom" - wzięcie udziału w jego pogrzebie – piszą koledzy z zespołu. - Żegnaj Sławku...

Po sierpniu 2019 roku pracował nadal w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu, ale już jako pracownik służby cywilnej, aby swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać pracę policjantów Wydziału Kryminalnego.

- Przez cały ten czas Sławek dał się nam poznać jako wzorowy funkcjonariusz, który swoją służbę pełnił z ogromną rzetelnością i zaangażowaniem. Cieszył się uznaniem przełożonych i współpracowników.  Był bardzo wartościowym pracownikiem: sumiennym, pracowitym i kompetentnym. W środowisku policyjnym ceniono go za wysoką kulturę osobistą, serdeczność i koleżeńskość. – piszą koledzy z olkuskiej komendy. - Na zawsze też zapamiętamy Sławka jako ciepłego, pogodnego człowieka i dobrego Kolegę, który chętnie służył innym swoją wiedzą, pomocą oraz życzliwą radą. Kierownictwo, policjanci i pracownicy Policji w Olkuszu  łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

fot: Facebook/Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”

Olkusz - najnowsze informacje