poniedziałek, 12 lutego 2024 09:57

Nadchodzą zmiany w gminie Koniusza. Wieloletni wójt nie wystartuje w wyborach

Autor Patryk Trzaska
Nadchodzą zmiany w gminie Koniusza. Wieloletni wójt nie wystartuje w wyborach

Szykują się powyborcze zmiany w gminie Koniusza (powiat proszowicki). Wiesław Rudek, który funkcję wójta sprawuje od 21 lat, oficjalnie zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję. Na chwilę obecną znamy dwóch kandydatów, chętnych do przejęcia fotela wójta po dotychczasowych włodarzu.

Wiesława Rudka w Koniuszy zna prawie każdy. 66-latek pełni rolę wójta nieprzerwanie od 2002 roku. W czasie swojego urzędowania Rudek dbał m.in. o modernizacje placówek oświatowy czy zapewnienie odpowiedniego sprzętu dla strażaków. Wójt zabiegał również o kultywowanie lokalnej historii. Jedną z jego decyzji była pomoc w "przeniesieniu" proszowickiej Izby Pamięci do Karwina na terenie gminy Koniusza.

Teraz jednak po 21 latach urzędowania nadchodzą zmiany. Rudek poinformował oficjalnie, że nie będzie się ubiegać o swoją szóstą (i zarazem ostatnią możliwą) kadencję. –W okresie świąteczno-noworocznym jeszcze raz wszystko sobie dokładnie przemyślałem, skonsultowałem z rodziną i postanowiłem, że to będzie moja ostatnia kadencja w roli wójta. Choć czuję się ciągle dobrze, to uważam, że w gminie potrzebna jest zmiana. Potrzebny jest ktoś młodszy, kto pokieruje jej sprawami – zaznaczał w rozmowie z Dziennikiem Polskim ustępujący włodarz.

Na chwilę obecną chęć ubiegania się o fotel wójta gminy Koniusza zgłosiło dwóch kandydatów. Pierwszym z nich jest Hubert Wawrzeń, dotychczasowy zastępca Wisława Rudka, który startuje z poparciem Wiesława Rudka. Jego kontrkandydatem będzie Piotr Kopeć, Radca Prawny oraz członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia.

fot. Gmina Koniusza

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka