czwartek, 15 lutego 2024 14:36

Znamy kandydatkę na wójta Uścia Gorlickiego. To była przewodnicząca Rady Gminy

Autor Patryk Trzaska
Znamy kandydatkę na wójta Uścia Gorlickiego. To była przewodnicząca Rady Gminy

Znamy nazwisko kandydatki na wójta gminy Uście Gorlickie. Radna, Jolanta Dobek oficjalnie potwierdziła chęć walki o fotel włodarza gminy.

Zbigniew Ludwin został nowym wójtem gminy Uście Gorlickie w 2018 roku. Wcześniej przez 25 lat pełnił funkcje radnego gminy Uście Gorlickie.

Dotychczas przez ostatnie 25 lat sprawował funkcję radnego, był też wieloletnim przewodniczącym rady gminy. Samorządowiec w rozmowie z Głos24 poinformował, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję na tym stanowisku.  

O stanowisko zamierza jednak ubiegać się obecna radna Gminy Uście Gorlickie, Jolanta Dobek.  O swoim starcie poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Odkąd pamiętam angażuję się we wszystkie społeczne. Uczestniczę również w licznych akcjach pomocowych i zawsze jestem gotowa działać dla innych. Moja działalność w samorządzie gminnym rozpoczęła się w 2018 roku kiedy to zostałam wybrana radną naszej gminy. Następnie przez 4 lata pełniłam funkcję przewodniczącej Rady Gminy. W tym samym czasie w celu samorozwoju ukończyłam studia magisterskie pielęgniarskie oraz podyplomowe zarządzanie w administracji publicznej. Ostatnie lata spędzone na intensywnym bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami utwierdziły mnie, że warto postawić kolejny krok. To właśnie dlatego podjęłam decyzję o kandydowaniu i działaniu dla naszej Wspólnej Gminy" – czytamy na profilu radnej.

Przypomnijmy, wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Ewentualna druga tura będzie miała miejsce dwa tygodnie później.

fot. Mateusz Łysik/Głos24

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka